آیا فلفل سیاه برای لاغری مفید است

0
674

اگر از مردم مختلف دربارۀ بهترین مواد غذایی برای کاهش وزن و چربی‌سوزی سوال کنید، مطمئنا افرادی هستند که پاسخ‌شان «فلفل سیاه» خواهد بود. اما آیا حقیقتا فلفل سیاه برای لاغری مفید است؟ یا این باور تنها یک شایعه بوده و شواهد علمی برای صحت آن وجود ندارد؟ در این مطلب به بررسی نتایج مطالعه‌ای می‌پردازیم که پیرامون خواص فلفل سیاه برای کاهش وزن است. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

فلفل سیاه برای لاغری مفید

آیا فلفل سیاه برای لاغری مفید است؟

به گفته محققان خواص ویژه فلفل سیاه و استفاده آن حتی با غذاهای چرب، باعث کاهش وزن می شود.

این تحقیق بر روی موش های مبتلا به چاقی آزمایش شد که برای۲۲ هفته رژیم غذایی آنها فقط شامل غذاهای چرب بود.

در هفته شانزدهم از این آزمایش، موشها به دو گروه تقسیم شدند، در گروه اول علاوه بر غذای چرب به غذای موش ها دانه های فلفل سیاه با بوی آلدهید معطر -که طعمی شبیه وانیل و دارچین داشت – اضافه شد و گروه دوم همچنان به تغذیه قبلی خود ادامه دادند.

در پایان هفته بیست و دوم ، از موش‌ها تست‌های توده بدنی و آنالیز خون گرفته شد، در گروه اول افزایش توده بدنی بدون چربی، افزایش مواد معدنی اشباع شده و تراکم مواد معدنی در استخوان ها ثبت شد.

در این گروه پس از ۶۰ دقیقه از مصرف فلفل سیاه ،کاهش قند خون موشها را به همراه داشت.

دانشمندان هندی نتیجه گرفتند که فلفل سیاه به کنترل برخی از ژن های مرتبط با چاقی کمک می کند و می تواند به عنوان یک دارو برای کاهش وزن استفاده شود.

همچنین بنا بر نتایج مطالعه ای که در ژورنال تغذیه روز به چاپ رسیده، فلفل سیاه می تواند علائم سوزش قلب و هضم ناکافی غذا را بر طرف کند. ماده فعال شیمیایی پپرین موجود در فلفل، سیستم اعصاب شما را در بالاترین سطح آمادگی قرار داده و فعالیت سوخت و ساز سلول ها را افزایش می دهد و باعث مصرف هر چه بیشتر چربی ها می شود.

طرز استفاده: خیلی ساده روی هر غذایی که می خورید، فلفل بریزید.

ایسنا
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید