آیا سرطان سینه درد دارد

0
660

سرطانی که در سلول های سینه پدیدار می‌شود را سرطان سینه یا پستان می‌گویند. در فهرست شایع‌ترین انواع سرطان در ایالات‌متحده، سرطان سینه بعد از سرطان پوست در رتبۀ دوم قرار دارد. اگرچه سرطان سینه هم در مردان و هم در زنان مشاهده می‌شود، اما این نوع سرطان در زنان شایع‌تر است. با توجه به پیشرفت تحقیقات و فناوری، تعداد کسانی که از این سرطان جان سالم به در می‌برند رو به افزایش است. اما افرادی زیادی هستند که سوالات مختلفی پیرامونِ این سرطان دارند، یکی از رایج‌ترینِ این سوال‌ها این است که آیا سرطان سینه درد دارد ؟ در ادامه به پاسخ این سوال می‌پردازیم.

آیا سرطان سینه درد دارد

آیا سرطان سینه درد دارد ؟

به طور معمول، سرطان سینه در مراحل ابتدایی درد ندارد، اما با گذشت زمان و پیشرفت سرطان، ممکن است با درد همراه شود. سرطان سینه معمولا در میانِ بافت سینه پنهان می‌شود و به طور آهسته از منابع بدن برای رشد خود استفاده می‌کند. این باعث می‌شود تا در بسیاری از موارد شخص مبتلا به سرطان اصلا پیشرفت این سرطان را برای مدتی احساس نکند.

براساس آمار و ارقام، یک تودۀ سفت و کوچک از سلول‌های سرطانی یا یک تومور سینه باعث درد در ناحیۀ سینه نمی‌شود. زمانی می‌توان درد را احساس کرد که قطر تومور به بیش از ۲ سانتی‌متر برسد. البته در مواردی ممکن است که تومور بزرگتر از ۲ سانتی‌متر باشد و همچنان باعث بروز درد نشود. یافته‌های جدید نشان می‌دهند که تنها ۵ تا ۱۵ درصد از زنانی که به سرطان سینه مبتلا هستند، درد سینه را تجربه می‌کنند. همچنین تنها ۷ درصد از زنان مبتلا به سرطان سینه، به دلیل احساس درد در سینه به سراغ پزشک می‌روند.

درد سرطان سینه چگونه است؟

درد سینۀ خوش‌خیم در هر دو سینه پدیدار می‌شود، در حالی که درد ناشی از سرطان سینه تنها در یک سینه رخ می‌دهد. تنها استثنا مربوط به درد سینه غیرهورمونی می‌باشد که در یک سینه بروز پیدا می‌کند. درد ناشی از سرطان سینه مشخص و بی‌وقفه بوده و در یک نقطۀ یکسان رخ می‌دهد. البته ممکن است که به سرطان سینه مبتلا باشید و هیچگونه دردی هم تجربه نکنید. بنابراین، بسیار مهم است که با سایر علائم این سرطان آشنا باشید.

نکته: درصورت تجربۀ هرگونه درد سینه، با پزشک‌تان صحبت کنید. درد سینه، حتی اگر این درد ناشی از سرطان سینه نباشد، کیفیت زندگی بسیاری از زنان را کاهش می‌دهد. مطالعه‌ای نشان می‌دهد که حدود ۱۵ درصد از زنان در مرحله‌ای از زندگی خود درد سینه را تجربه کرده‌اند، که این درد در فعالیت‌های روزانۀ آنها اختلال به وجود آورده است.

منبعnewhealthadvisor.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید