آیا روغن کرچک برای بارداری مضر است

0
821

روغن کرچک خواص فراوانی دارد و روغنی شناخته شده است. اما آیا روغن کرچک برای بارداری مضر است ؟ آیا زنان باردار می‌توانند از این روغن استفاده کرده و از فوایدش بهره‌مند شوند؟ در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

آیا روغن کرچک برای بارداری مضر است

آیا روغن کرچک برای بارداری مضر است ؟

پاسخ ساده است؛ بله. مصرف روغن کرچک بسیار برای جنین خطرناک است.

اگرچه استفاده از این روغن برای زایمان روشی قدیمی و سنتی است، اما قدیمی بودن آن باعث نمی‌شود که خطرناک نباشد. ماماها در گذشته بدون هیچ تحقیق و پژوهشی از این روغن استفاده می‌کردند. به همین دلیل است که میزان مرگ زنان باردار در آن زمان بالا بوده است (البته روغن کرچک تنها دلیل مرگ نبوده، اما عدم تحقیق و پژوهش نقش مهمی در این موضوع ایفا کرده است).

بسیاری از متخصصین زنان و زایمان مصرف روغن کرچک را به منظور زایمان زودرس توصیه نمی‌کنند، زیرا عوارض جانبی آن برای مادر و جنین مشخص شده‌اند.

چرا روغن کرچک برای زنان باردار مضر است؟

روغن کرچک یک لمین بسیار قوی است. یک قاشق چایخوری از این روغن می‌تواند شما را سریعا راهی سرویس بهداشتی کند. این موضوع می‌تواند بسیار برای مادران باردار مضر باشد. روغن کرچک باعث تحریک نامطلوب و تنگ شدن روده‌ها می‌شود که حجم عضلانی رحم را آزار می‌دهد. این فرآیند ترشح پروستاگلادین در بدن را افزایش داده که می‌تواند باعث زایمان شود.

احتمالا علت اصلی ممنوعیت روغن کرچک برای زنان باردار همین موارد هستند، اما این روغن عوارض جانبی دیگری نیز دارد که می‌توانند زنان باردار را تحت تاثیر قرار دهند.

افزایش خطر سندرم آسپیراسیون مکونیوم

این عارضه در واقع یک انسداد تنفسی است که در نوزادان مشاهده می‌شود. این سندرم می‌تواند قبل، بعد و در حین زایمان اتفاق افتد. مصرف روغن کرچک می‌تواند این مشکل را وخیم‌تر کند.

کمبود آب بدن مادر

لمین به معنی اسهال است؛ اسهال هم باعث کمبود آب بدن می‌شود. کمبود آب بدن بسیار برای سلامت مادر مضر می‌باشد. کم‌آبی می‌تواند بدن مادر را – به ویژه هنگام زایمان – از داخل ضعیف کند. در چنین وضعیتی ممکن است مادر بیهوش شده و مواد مغذی بدن‌اش را از دست بدهد. کم‌آبی همچنین می‌تواند اثری درازمدت بر روی مادر داشته و در روند ریکاوری بعد از زایمان تداخل ایجاد کند.

سایر عوارض جانبی

  • کاهش ذخایر شیر مادر، که تغذیۀ نوزاد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
  • زایمان دردناک – ناشی از لمین بودن روغن کرچک که روده‌ها را تنگ می‌کند.
  • زایمان زودرس که از خطرناکترین عوارض روغن کرچک برای زنان باردار می‌باشد.
منبعstylecraze.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید