آیا حمله های پانیک باعث مرگ می‌شوند

0
1356

مواجه شدن با حمله های پانیک می‌تواند وحشتناک باشد. اگرچه اضطرابِ این حملات بسیار ناخوشایند است، اما علائم جسمانی آنها مشکل‌سازتر هستند، که گاهی اوقات منجر می‌شوند تا بیماران به بیمارستان مراجعه کنند. علائم حمله های پانیک می‌توانند شبیه به حملۀ قلبی باشند. بعد از ناپدید شدن علائم، بیماران دچار سردرگمی و گیجی می‌شوند. حمله های پانیک می‌توانند باعث بروز وحشت و ضربان قلب شدید شده و این سوال را در ذهن فرد به وجود آورند که «آیا حملات پانیک کُشنده‌اند؟»

آیا حمله های پانیک باعث مرگ می‌شوند؟

خوشبختانه جواب این سوال «خیر» است. البته این بدین معنا نیست که این حملات مشکلات جسمانی به وجود نمی‌آورند. در موارد جدی، به ویژه افرادی که مشکلات قلبی دارند، این استرس مضاعف می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

اگر با نفس‌نفس زدن شدید (hyperventilate) مواجه شوید، ممکن است بعلت جریان ضعیف خون به مغز، از حال رفته یا غش کنید. اگر حملۀ پانیک در حال رانندگی به سراغ‌تان آید، حواس‌پرتی و استرس جسمانی می‌توانند تمرکز برای رانندگی را دشوار کرده و موقعیت‌های خطرناکی را به وجود آورند.

آیا حملات پانیک باعث مرگ می‌شوند؟ به طور کلی حملۀ پانیک خطرناک نیست، حتی اگر هنگام بروز حمله احساس خطر را تجربه کنید. اما باید به یاد داشته باشید که حملات پانیک مکرر و استرس طولانی‌مدت می‌توانند به بدن آسیب برسانند.

حمله های پانیک باید درمان شوند

اگرچه این حملات خطرناک نیستند، اما همیشه حس خطرناک بودن را دارند. فراموش نکنید که احساس نگرانی و عذاب نوعی واکنش به علائم جسمانی نیستند، بلکه نشانه‌های حملات پانیک می‌باشند. حتی بدون تجربه کردن علائم جسمانی، باز هم احساس عذاب خواهید داشت، زیرا نوع اضطرابِ حمله های پانیک به این شکل است.

با اینکه بسیاری از بیماران تصور می‌کنند که پزشک عمومی‌شان نتوانسته به خوبی مشکلشان را تشخیص دهد و یا حملۀ پانیک مشکل قلبی برایشان به وجود خواهد آورد، همواره پیشنهاد می‌شود که برای درمان حملات پانیک به پزشک مراجعه کنید.

منبعnewhealthadvisor.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید