آیا تردمیل برای زانو مضر است ؟

0
573

تردمیل یکی از بهترین ابزارهای ورزشی است که می‌تواند ورزش‌های پیاده‌روی و دویدن را شبیه‌سازی کند. این وسیله می‌تواند برای افرادی که علاقه‌ای به دویدن در فضای آزاد نداشته و یا در باشگاه ورزش می‌کنند بسیار مفید باشد. اما آیا تردمیل برای زانو مضر است ؟ باورهایی پیرامون این دستگاه وجود دارند که اغلب اشاره به مضر بودن آن برای زانوها داشته و برخی از افراد معتقدند که استفاده از تردمیل می‌تواند باعث بروز آسیب‌های مفصلی در زانو گردد. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

آیا تردمیل برای زانو مضر است

آیا تردمیل برای زانو مضر است ؟

دکتر شهرام فیروز مرنی،در زمینه استفاده از این دستگاه ورزشی که دوستداران زیادی هم دارد معتقد است: تردمیل در سرعت‌های بالا به زانو آسیب وارد می‌کند اما اگر کمتر از ۲۰ دقیقه و با سرعت پایین از این دستگاه ورزشی استفاده کنیم خطری بدن را تهدید نمی‌کند.

این فوق تخصص درد و عضو هیأت علمی دانشگاه در ادامه توصیه می‌کند: اگر اضافه وزن دارید به جای تردمیل می‌توانید در استخر تا حدود یک ساعت راه بروید این میزان در خشکی باید کمتر از نصف باشد در ضمن برای کاهش دردهای زانو بهتر است قبل از آغاز هر درمان دارویی وزن خود را کم کنید زیرا کاهش وزن نخستین قدم مؤثر در جهت رفع دردهای ناحیه زانو است.

توجه داشته باشید که اگر از دستگاه تردمیل استفاده می‌کنید حتماً نکات ایمنی را رعایت کنید و هنگام استفاده از این دستگاه از سرعت‌های پایین استفاده کنید. اگر هم از دردهای مفاصل و استخوانی رنج می‌برید بهتر است به طور کل از خیر تردمیل بگذرید.

روزنامه ایران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید