آیا بیسکوییت رژیمی سالم است

0
578

یک بسته بیسکوییت معمولی حدودا ۷۳ کالری، ۲.۶ گرم شکر ساده، ۳.۲ گرم چربی و مقدار زیادی سدیم دارد که در نهایت ۱۵۰ کالری وارد بدن‌تان می‌کند. اگر علاقۀ زیادی به بیسکوییت دارید و در عین حال به دنبال کاهش وزن هستید، احتمالا به سراغ بیسکوییت رژیمی خواهید رفت، اما آیا واقعا این بیسکوییت‌ها سالم هستند؟ با گیاه یاب همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

بیسکوییت رژیمی

معمولا بیسکوییت‌های جو گزینه‌هایی رژیمی و سالم در نظر گرفته می‌شوند و افراد زیادی آنها را در کنار رژیم‌های لاغری‌شان مصرف می‌کنند. یک بسته بیسکوییت جو معمولی حدودا ۱۲۰ کالری، ۵ گرم چربی، ۳ گرم فیبر و نزدیک به ۲ گرم پروتئین دارد.

اگر یک رژیم لاغری را دنبال می‌کنید، پیشنهاد ما این است که بیسکوییت‌ها – چه معمولی و چه رژیمی – را با خوراکی‌های دیگری جایگزین کنید. اگر یک بیسکوییت واقعا رژیمی باشد، باید این را با خواندن برچسب ارزش غذایی‌اش متوجه شد. اغلب بیسکوییت‌های رژیمی از لحاظ میزان کالری چندان فرقی با محصولات معمولی ندارند. سعی کنید میزان کالری مصرفی خود در روز را بررسی کنید و در صورتی که رژیم‌تان به شما اجازه داد، بیسکوییت رژیمی را در برنامۀ غذایی خود جای دهید.

برچسب ارزش غذایی را با دقت بخوانید. اگر بیسکوییتی برچسب «کم‌چرب» دارد، یعنی حداقل ۳ گرم چربی در هر ۱۰۰ گرم از بیسکوییت وجود دارد. اغلب کالری بیسکوییت از کربوهیدرات‌ها هستند که برای یک رژیم لاغری می‌توانند بسیار مخرب باشند. اگر رژیم‌تان به گونه‌ای محدود است که جایی برای کالریِ اضافۀ بیسکوییت ندارد، این خوراکی را فراموش کنید و چیزی کم‌کالری‌تر و سالمتر را جایگزین کنید.

منبعpracto.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید