آيا قهوه نفخ آور است

0
1104

بسیاری از مردم نمی‌توانند روز خود را بدون نوشیدن یک فنجان قهوه شروع کنند. وجود کافئین در این نوشیدنی باعث می‌شود تا هر روز صبح هوس میل کردن قهوه را داشته باشید. اگرچه کافئین باعث افزایش انرژی شما می‌شود، اما می‌تواند مشکلاتی را برای سلامتی نیز ایجاد کند. کافئین حتی می‌تواند باعث بروز مشکلات گوارشی شود. آيا قهوه نفخ آور است ؟ در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

آيا قهوه نفخ آور است

آيا قهوه نفخ آور است ؟

بله ممکن است این نوشیدنی نفخ آور باشد. علت این است که کافئین می‌تواند دستگاه گوارش را بیش از حد تحریک کرده و حتی مشکلاتی نظیر اسپاسم در روده‌ها را به وجود آورد. چنین وضعیتی می‌تواند باعث بروز نفخ گردد. همچنین اگر به برخی حساسیت‌ها و مشکلات پزشکی دچار هستید، ممکن است در صورت نوشیدن قهوه، نفخ را تجربه کنید.

عدم تحمل لاکتوز

آيا قهوه نفخ آور است ؟ تا اینجا متوجه شدیم که قهوه می‌تواند از علل نفخ کردن باشد، اما در بسیاری از موارد این خودِ قهوه نیست که باعث نفخ می‌شود، بلکه محصولات لبنی همراه با این نوشیدنی نظیر شیر و خامه هستند که نفخ آور می‌باشند. لبنیات حاوی لاکتوز هستند، نوعی قند که بسیاری از مردم قادر به هضم آن نیستند. اضافه کردن شیر و خامه به قهوه می‌تواند علت نفخ کردن شما بعد از میل کردن این نوشیدنی باشد.

مشکلات گوارشی

اگر به یک مشکل گوارشی دچار هستید، نوشیدن قهوه می‌تواند احتمال بروز نفخ را در شما افزایش دهد. اگر به سندرم روده تحریک‌پذیر مبتلا هستید، ممکن است سریعا بعد از نوشیدن قهوه نفخ را تجربه کنید. همچنین ممکن است با علائم دیگری نظیر احساس پر بودن شکم، درد، حالت تهوع، باد، یبوست و اسهال مواجه شوید.

سایر دلایل

معمولا مشکلات شما مربوط به لبنیات یا کافئین موجود در قهوه است، اما گاهی اوقات دانه‌های قهوه نیز می‌توانند مشکلساز شوند. تحقیقات نشان می‌دهد که دانه‌های قهوه میتوانند تخلیۀ معده را کُند کرده و منجر به نفخ شوند. دانه‌های قهوه همچنین ممکن است سطوح اسید هیدروکلوریک را تحت تاثیر قرار داده و تولید آن را افزایش دهند که این باعث بروز اختلال در دستگاه گوارش می‌شود.

سایر مشکلات ناشی از نوشیدن قهوه

  • باعث افزایش اسیدیتۀ معده می‌شود
  • منجر به ریفلاکس اسید معده می‌شود
  • احتمال فاسد شدن غذا در بدن را افزایش می‌دهد
  • عمل موجیِ روده را تغییر می‌دهد
منبعnewhealthadvisor.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید