آموزش صحیح تمیز کردن برس مو

0
641

افراد بسیاری برای جلوگیری از ریزش موهایشان خرج و هزینه‌های زیادی می‌کنند و انواع داروهای مختلف را امتحان میکنند که در بسیاری از موارد هم نتیجه‌ای نمی‌گیرند. در موارد زیادی ریزش مو میتواند با بهداشت فردی در ارتباط باشد. برس مو از وسایلی است که همواره برای مرتب کردن موها از آن استفاده می‌کنیم اما اگر به خوبی آن را تمیز نگه نداریم، میتواند عاملی برای ریزش مو و به خطر انداختن سلامت موها باشد. با گیاه یاب همراه باشید.

برس مو

برس ها همیشه حاوی گرد و غبار، پوست های مرده و حتی باقیمانده محصولات شیمیایی مانند ژل، تافت و غیره هستند. بنابراین لازم است که شانه یا برس تان را تمیز و ضدعفونی کنید.

تمیز کردن برس مو با جوش شیرین

کار سختی نیست. برای تمیز و ضدعفونی کردن برس و شانه هایتان داخل یک تشت کوچک یک لیتر آب ولرم بریزید و ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین به آن اضافه کنید. اجازه دهید برس ها و شانه هایتان یک شب کامل در این محلول بمانند و سپس با آب زیاد آنها را آب بکشید. در نهایت نیز آنها را با یک حوله تمیز خشک کنید.

تمیز کردن برس مو با سرکه سفید

هیچ چیز مانند سرکه برای ضدعفونی کردن طبیعی اشیا مناسب نیست. کافیست به میزان یکسان آب و سرکه سفید را با هم ترکیب کنید. اجازه دهید برس ها و شانه هایتان به مدت یک شب در این محلول بماند.

می توانید چند قطره عصاره روغنی اسطوخودوس هم به ترکیب تان اضافه کنید. روز بعد شانه ها و برس ها را با آب ولرم شستشو داده و خشک کنید.

تمیز کردن برس مو با شامپو

اگر حوصله این کارها را ندارید، می توانید به شامپو نیز اعتماد کنید. برای این کار مقداری شامپو را روی برس یا شانه تان زده و به آرامی آن را لابه لای دندان های آنها مالیده و تمیز کنید. سپس با آب فراوان آنها را آب بکشید.

البته حواستان باشد که این دستورات برای برس ها و شانه های پلاستیکی هستند. خیس کردن انواع چوبی شانه ها در آب توصیه نمی شود، چون به آنها آسیب خواهد زد.

تبیان
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید