آموزش ساخت لایه بردار خانگی

0
453

اسکراب یا لایه بردار به ترکیبی گفته می‌شود که با استفاده از آن می‌توان سلول‌های مرده پوست را از بین برد. کافیست چند دقیقه از وقت‌تان را به ما بدهید تا آموزش ساخت لایه بردار خانگی را با چند مادۀ ساده به شما یاد بدهیم.

لایه بردار خانگی

به گزارش گیاه یاب به نقل از «مجلۀ فیتنس» شکر یک لایه بردار عالی است، زیرا ذرات کوچک کریستالی آن در آب حل شده و ساییده شدن پوست توسط لایه بردار را کاهش می‌دهد. روغن‌های انتقال‌دهنده، مانند روغن نارگیل، روغن بادام یا روغن زیتون به مرطوب ماندن پوست کمک کرده و از خشک شدن آن جلوگیری می‌کنند.

پیشنهاد ما برای فصل سرما روغن نارگیل است، زیرا ترکیبات آن از پوست در برابر آب‌وهوای سرد محافظت می‌کنند. اضافه کردن روغن‌های طبیعی به لایه بردار می‌تواند حس جدیدی را به شما منتقل کند؛ مثلا می‌توانید برای تجربه کردن حس آرامش از روغن اسطوخودوس استفاده کرده یا برای مبارزه با آکنه روغن درخت چای را انتخاب کنید.

طرز تهیه لایه بردار خانگی با شکر

مواد لازم

یک فنجان شکر – ½ فنجان روغن نارگیل ارگانیک – اختیاری: می‌توانید چند قطره از روغن مورد علاقه‌تان را نیز اضافه کنید.

مراحل تهیه

شکر و روغن را درون یک کاسه ترکیب کنید. حواستان باشد که روغن نارگیل زیادی داغ نباشد تا شکر در آن حل نشود. سپس اگر می‌خواهید یک لایه بردار قوی داشته باشید، مقداری شکر بیشتر اضافه کنید. بعد از رسیدن به قوام مورد نظرتان، ۱۰ تا ۲۰ قطره از روغن گیاهی مورد علاقه‌تان را اضافه کنید. این لایه بردار خانگی را می‌توانید ۲ تا ۳ مرتبه در هفته بر روی پوست‌تان استفاده کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: fitnessmagazine.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید