آرسنیک چیست و چگونه از بین می‌رود؟

0
544

تحقیقات و آزمایش‌های جدید نشان داده‌اند که روش همیشگی پختن برنج ممکن است مصرف کننده را در معرض گستره‌ای از مشکلات سلامتی از جمله بیماری قلبی، دیابت و سرطان قرار دهد. دانشمندان اخطار داده‌اند که میلیون‌ها نفر با پختن برنج به شیوه‌ای نادرست، دارند سلامت خود را به خطر می‌اندازند. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

آرسنیک چیست

آرسنیک چیست و چگونه از بین می‌رود؟

آزمایش‌های جدید نشان داده‌اند که روش معمول پختن برنج به صورت کته – جوشاندن آن در قابله تا وقتی که آب بخار شود – می‌تواند مصرف کنندگان را در معرض دریافت مقادیری از آرسنیک قرار دهد که به خاطر زهرابه‌ها و حشره‌کش‌های صنعتی به وجود می‌آیند و موقع رشد برنج، آن را آلوده می‌کنند.

اما آرسنیک چیست ؟ این ماده شیمیایی به گستره‌ای از مشکلات سلامت از جمله بیماری قبلی، دیابت و سرطان و همچنین مشکلات رشد ارتباط داده شده است.

با وجود اینکه تا به حال در کل باور می‌رفت مقادیر موجود آرسنیک موقع پختن برنج از آن بیرون می‌رود، حالا ادعا شده که این اتفاق فقط زمانی می‌افتد که برنج طی یک شب خیس خورده شود.

اندی مهارگ، استاد علوم بیولوژیکی در دانشگاه کویینز واقع در بلفاست سه راه پختن برنج را برای برنامه «به من اعتماد کن، من پزشکم» شبکه بی‌بی‌سی آزمایش کرد تا ببیند شیوه متفاوت پختن برنج روی درجه آرسنیک آن تاثیر می‌گذارد یا خیر.

در روش اول، پروفسور مهارگ از نسبت دو بخش آب به یک بخش برنج استفاده کرد که در آن آب طی پروسه پختن بخارپز شد، روشی که به طور معمول مورد استفاده قرار می‌گیرد. او متوجه شد که بیشتر آرسنیک موجود در برنج سر جای خود باقی مانده است.

در عین حال وقتی او از پنج بخش آب به یک بخش برنج استفاده کرد و آب اضافی را شست و کنار ریخت، درجه آرسنیک تقریبا نصف شد. در روش سوم که در آن برنج طی یک شب در آب خیس خورده شد، درجه سم تا ۸۰ درصد کاهش پیدا کرد.

در نتیجه امن‌ترین روش پختن برنج، خیس خوراندن آن در آب به مدت یک شب است. بعد از آن باید برنج را دوباره بشویید و آب بزنید تا وقتی که آب آن کاملا شفاف شود. در مرحله بعد تمام آب را خالی کنید و در نهایت با نسبت پنج بخش آب به یک بخش برنج، آن را در قابلمه بپزید.

با استناد به تحقیقی که برنامه «Dispatches» از شبکه چهار بریتانیا و انستیتوی امنیت جهانی غذا با همکاری هم انجام دادند، این نتیجه به دست آمد که حدود ۵۸ درصد از محصولات برنج محور این کشور حاوی درجات بالای آرسنیک هستند.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید