آب کردن چربی با فعالیت‌های روزانه

0
507

همانطور که ماشین برای حرکت نیاز به بنزین دارد، تمام انسان‌ها برای انجام امور روزانه و فعالیت‌های مختلف نیازمند کالری بعنوان سوخت بدن هستند. همانطور که می‌دانید رمز لاغری و کاهش وزن در سوزاندن کالری است، برای آب کردن چربی بدن باید با ترفندهای کالری سوزی بیشتر آشنا باشید تا حتی با انجام کارهای ساده‌ی روزانه، به کاهش وزن خود کمک کنید. در این نوشتار قصد داریم به بررسی برخی از فعالیت‌های روزانه که به سوزاندن کالری و آب کردن چربی کمک می‌کنند بپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

آب کردن چربی

آب کردن چربی با خرید کردن!

چه قصد خرید مایحتاج مورد نیاز زندگی خود را داشته باشید و چه در پی یک جفت کفش جدید باشید، خرید کردن می تواند به معنای پیاده روی باشد و پیاده روی موجب سوزاندن کالری و آب کردن چربی می شود (ما درباره بیش از ۲۰۰ کالری در هر ساعت صحبت می کنیم). شما می توانید خودرو خود را در مکانی دورتر از فروشگاه پارک کرده و مسیر بیشتری را پیاده روی کنید یا در صورت امکان به جای استفاده از آسانسور از پله استفاده کنید.

نظافت و تمیز کردن

جارو زدن، طی کشیدن، یا گردگیری فعالیت های خوبی برای سوزاندن ۱۵۰ کالری در ساعت و آب کردن چربی هستند. از این رو، می توانید هنگام گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود به جنگ گرد و غبار بروید. همچنین، شما می توانید سبد لباس های کثیف را برداشته و هنگام جمع آوری لباس ها آن را همراه خود جابجا کنید تا میزان فعالیت خود را افزایش دهید.

پخت و پز

کار کردن در آشپزخانه – هر چیزی از خرد کردن سبزیجات تا شستشوی ظروف – می تواند سوزاندن ۷۵ کالری در ۳۰ دقیقه را موجب شود. با کنار گذاشتن مخلوط کن های برقی و استفاده از دست ها می توانید عضلات دست خود را اندکی بیشتر ورزش دهید.

نشستن

قبل از این که شگفت زده شوید باید به این نکته اشاره شود که قصد نداریم درباره فواید سلامت نشستن در تمام طول روز صحبت کنیم. اما هنگامی که روی صندلی نشسته اید می توانید برخی تمرینات ورزشی ساده را انجام دهید. بالا آوردن شانه ها به سمت گوش ها و فعالیت های دیگر این چنینی را امتحان کنید. همچنین، می توانید تمریناتی مانند سفت کردن عضلات باسن را انجام دهید.

آب کردن چربی

شستشوی خودرو

شستشوی خودرو می تواند موجب سوزاندن ۱۳۵ کالری در ۳۰ دقیقه شود. بلند شدن روی پنجه ها برای شستشوی سقف خودرو و چند حرکت اسکات برای شستشوی تایرها نه تنها در نهایت خودروی تمیز را به ارمغان می آورند، بلکه روش خوبی برای انجام تمرینات ورزشی و آب کردن چربی نیز است.

پیاده روی

شما می توانید در مسیر خود به سمت محل کار یا خانه یک ایستگاه جلوتر از قطار یا اتوبوس پیاده شوید و این فاصله را پیاده طی کنید تا هر چه بیشتر به کالری سوزی و فعال باقی ماندن بدن خود کمک کنید.

برف پارو کردن

اجازه ندهید آب و هوای بد مانع شما در مسیر انجام ورزش شود. برف پارو کردن برای ۳۰ دقیقه می تواند به سوزاندن ۱۸۰ کالری منجر شود. می توانید هنگامی که مشغول گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود هستید با ریتمی هماهنگ برف ها را نیز پارو کنید.

سفارش نوشیدنی

هنگامی که در کافی شاپ حضور دارید و تا زمانی که سفارش شما آماده شود می توانید در حالت ایستاده منتظر باقی بمانید. از این طریق به بخش مرکزی بدن خود با برخی حرکات تعادلی پایه کمک می کنید.

در شرایطی که تمرینات هوازی و قدرتی از عوامل کلیدی در حفظ یک سبک زندگی سالم هستند، اما فعالیت های روزمره نیز می توانند روشی خوب برای حفظ تحرک بدن باشند.

عصرایران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید