آب بادمجان راهی ساده برای لاغری

0
361

میوه ها و سبزیجات های بیشماری برای کاهش وزن وجود دارند که نقش موثری در کمک به لاغری فرد می کنند، امروز می خواهیم به یکی از همین عوامل یعنی بادمجان که نقش فوق العاده ای در این امر ایفا می کند بپردازیم، همانطور که می دانیم مصرف بادمجان به صورت خام برای بدن مضر است و باید پخته شده ی آن را مورد مصرف قرار دارد. در ادامه مطلب به خواص آب بادمجان برای لاغری خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید.

پوست بادمجان

خواص مفید آب بادمجان برای داشتن شکمی صاف، آب بادمجان برای کاهش وزن و داشتن شکمی صاف به افرادی که اضافه وزن دارند، کمک می کند.

بادمجان یکی از سبزیجات خوشمزه است که در وعده های غذایی مصرف می شود. نکته جالب توجه ای که در این نوع از سبزیجات کشف شده این است که بادمجان به کسانی که قصد لاغر شدن دارند کمک می کنند.

با بادمجان انواع مختلفی از غذا ها را تهیه می کنند. طبخ ان در فر و بخارپز کردن آن که باعث حفظ مواد مغذی و از دست نرفتن منابع معدنی آن می شود مناسب تر است. اما در ادامه به این موضوع پرداخته می شود که برای اب کردن چربی های دور شکم مصرف بادمجان تاثیر گذار می باشد.

میوه ها و سبزیجات برای کسانی که درصدد لاغری هستند بارها و بارها یشنهاد شده است اما کم تر به تاثیر بادمجان در این مورد اشاره شده است.

بادمجان حاوی آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی مختلف مانند پتاسیم و ویتامین است. هر ۱۰۰ گرم از بادمجان فقط ۲۰ کالری وارد بدن می کند و به بهترین شیوه شما را سیر می کنند که در چهارچوب یک رژیم مناسب بادمجان بسار کمک کننده است و هم پای خوبی برای لاغری به حساب می اید.

بادمجان حاوی میزان قابل توجهی آب است. این سبزی فوق العاده پرخاصیت به بهبود جریان خون هم کمک بسیاری می کند و بواسطه فیبرهایی که دارد بدن را تمیز و میزان قند و کلسترول خون را کاهش می دهد.

بادمجان در گروه دیوروتیک ها (ادرارآور) قرار می گیرد که باعث کاهش حالت احتباس آب و بهبود فعالیت کلیه ها می شود علاوه بر این باعث ترشح صفرا شده و از کم خونی به ویژه در خانم ها جلوگیری می کند.

اگر به دنبال بهتر شدن وضعیت پوست خود هم هستید مصرف بادمجان را در وعده های غذایی خود قرار دهید. استفاده ی موضعی از بادمجان هم برای کاهش سوزش آفتاب سوختگی موثر است.

تنها نکته ای که در مصرف بادمجان و طبخ آن باید در نظر بگیرید این است که پخت آن را به فر و دستگاه های بخار پز واگذار کنید و از مقدار کمی روغن زیتون استفاده کنید چون روش سنتی سرخ کردن و بعد طبخ بادمجان ان هم به شیوه ی غوطه ور کردن ان در روغن اصلا صحیح نیست.

آب بادمجان برای داشتن شکم صاف و بدون چربی کمک کننده است. برای مصرف بادمجان به این منظور یک عدد بادمجان بزرگ را خرد کنید و داخل یک ماهی تابه بریزید مقداری آب به آن اضافه کنید

بطوری که روی بادمجان ها با آب پوشیده شود و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه روی حرارت بجوشد سپس شعله را خاموش کنید و اجازه دهید که محتوی ظرف به دمای طبیعی برسد در نهایت آب بادمجان را صاف کنید درون یک شیشه بریزید و هرر روز ۳ تا ۴ لیوان از این مایع را میل کنید.

برای مصرف راحت تر هم می توانید از مقدار کمی آب پرتغال طبیعی استفاده کنید و به مایع اصلی اضافه کنید.

آب بادمجان برای داشتن شکمی تخت

برای کاهش چربی‌های دور شکم می‌توانید دست به کار شده و یک معجون خانگی تهیه کنید. برای تهیه ی این معجون لازم است که یک عدد بادمجان بزرگ را شسته و سپس به شکل مکعب‌های کوچک خرد کنید. بادمجان‌های خرد شده را داخل یک ماهیتابه ی متوسط بریزید و مقداری آب به آن اضافه کنید به طوری که تا نصف بادمجان‌ها را بپوشاند. ماهیتابه را روی گاز بگذارید و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه بجوشد؛ سپس شعله را خاموش کنید و اجازه دهید خنک شود. در نهایت آب بادمجان را صاف کنید و در یک ظرف شیشه ای بریزید و داخل یخچال قرار دهید. هر روز ۳ تا ۴ لیوان از آب بادمجان به دست آمده میل کنید. می‌توانید کمی آب پرتقال طبیعی با آن مخلوط کنید تا باب طبع تان شود. لیوان اول را به صورت ناشتا قبل از صبحانه میل کنید و لیوان آخر را قبل از خواب. این دوره را حداقل دو هفته ادامه دهید و هر روز آب بادمجان تازه تهیه کنید.

بادمجان یک دیوروتیک(ادرارآور) طبیعی فوق العاده است که باعث کاهش حالت احتباس آب می‌شود. علاوه بر این باعث ترشح صفرا شده و از کم خونی پیشگیری می‌کند. اگر می‌خواهید وضعیت پوستتان را بهبود دهید نیز می‌توانید به بادمجان اعتماد کنید

همچنین می‌توانید با ترکیب بادمجان با آب پرتقال تازه نیز یک نوشیدنی لاغرکننده داشته باشید. برای اینکار به یک عدد بادمجان بزرگ یا دو عدد بادمجان کوچک و دو عدد پرتقال نیاز دارید. بادمجان را به ۷ قسمت مساوی تقسیم کنید و آب پرتقال ها را بگیرید. با هم ترکیب کنید و برای صبحانه بنوشید. لازم است این نوشیدنی را در همان موقع مصرف آماده کنید و این کار را نیز به مدت دو هفته ادامه دهید. البته لازمه ی لاغری با آب بادمجان این است که در چهار چوب یک رژیم غذایی کم کالری و به همراه ورزش(۳ جلسه در هفته) مصرف شود.

تبیان ، پارس ناز

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید