۶ غذا برای تقویت استخوان ها

0
76

کلسیم از مواد مورد نیاز بدن است که نقش مهمی را در سلامت استخوان‌ها ایفا می‌کند. اما بهتر است بدانید که کلسیم تنها ماده‌ی ضروری برای داشتن یک اسکلت سالم نیست. منیزیم، ویتامین دی و ویتامین کا نیز از مواد ضروری برای سلامت و تقویت استخوان ها هستند.

تقویت استخوان ها

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ان‌بی‌اسی نیوز»، برای تقویت استخوان ها تنها خوردن شیر و پنیر کافی نیست. ۵ غذایی که در ادامه معرفی می‌کنیم را به رژیم خود اضافه کرده تا سلامت ساختار اسکلت بدن‌تان را تضمین کنید.

بادام هندی

بادام هندی سرشار از منیزیم است که بسیار برای سلامت استخوان ها ضروری می‌باشد و میزان تولید کلسی تونین توسط غده تیروئید را تنظیم می‌کند. کلسی تونین نوعی هورمون است که با عملکرد و شکستن استخوان‌ها در ارتباط است. کافیست مقداری بادام هندی خام درون جیب‌هایتان داشته باشید و بعنوان یک خوراکی سالم از آنها استفاده کنید.

تخم مرغ

زرده تخم مرغ غنی از ویتامین دی میباشد، این ویتامین یک ماده‌ی ضروری برای سلامت استخوان‌هاست و در میزان کلسیمی که بدنتان جذب می‌کند موثر است. تخم مرغ را به راحتی می‌توانید به روش‌های مختلف در وعده‌های گوناگون میل کنید. اگر از تخم مرغ خسته شدید، ماهی سالمون نیز انتخابی خوبی برای تامین ویتامین دی می‌باشد.

پیازچه

ویتامین کا همانند ویتامین دی تاثیری مستقیمی در میزان جذب کلسیم توسط بدن شما دارد. این ویتامین کمک می‌کند تا بدن شما پروتئین مورد نیاز استخوان‌ها را تولید کند. میل کردن یک ساقه‌ی پیازچه کمک می‌کند تا ۴۰ درصد از نیاز روزانه‌ی شما به ویتامین کا تامین گردد. اگر از طعم پیازچه خوشتان می‌آید می‌توانید کلم بروکسل یا کلم پیچ را جایگزین آن کنید.

همچنین بخوانید :  خواص ماهی تن

کنسرو ماهی سالمون

مطالعات نشان داده‌اند که دریافت کلسیم، ویتامین دی و پروتئین به مقدار مناسب نقش مهمی را در سلامت استخوان‌ها ایفا می‌کنند و در پیشگیری از پوکی استخوان موثر هستند. جالب است بدانید مصرف کم پروتئین با شکستگی‌های استخوان لگن در ارتباط است.

شیر بادام

کلسیم موجود در شیر بادا از کلسیم شیر معمولی (گاو) بیشتر است. یک فنجان شیر بادام دارای ۴۵۰ میلی‌گرم کلسیم بوده، در صورتی که این مقدار در یک فنجان شیر گاو ۳۱۱ میلی‌گرم است. مقدار پیشنهادی دریافت کلسیم در طول روز برای آقایان و خانم‌های بین ۱۹ تا ۵۰ سال ۱۰۰۰ میلی‌گرم و برای خانم‌های بین ۵۱ تا ۷۰ سال ۱۲۰۰ میلی‌گرم می‌باشد.

مترجم: حسین حیدری
۶ غذا برای تقویت استخوان ها
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید