گیاهی برای شب‌های امتحان

0
90

داشتن تمرکز یا به قول خارجی‌ها “Focus” از نکات اصلی و حیاتی هنگام ایام امتحان ها و مطالعه‌ی کتب درسی می‌باشد. مصرف داروها و قرص‌های شیمیایی که برای چنین هدفی ساخته نشده‌اند و برای بیماران تجویز می شوند، میان دانشجویان بسیار رایج شده و  این افراد بدون اطلاع از عواقب مصرف این داورها، تنها برای بالا رفتن تمرکز هنگام مطالعه، دست به مصرف آنها می‌زنند. پیشنهاد ما به شما این است که همین حالا از انجام چنین کاری دست بردارید و به جای آن به سمت مواد غذایی طبیعی که تمرکز شما را بالا می‌برند روی بیاورید. گیاه مرموک از آن دسته گیاهانی است که باعث افزایش تمرکز میشود و خواص مختلفی نیز دارد.

امتحان

گیاه مرموک از خانواده نعنا با برخورداری از ذخایر غنی آنتی‌اکسیدان می‌تواند در حفظ سلول‌های بدن در مقابل رادیکال‌های آزاد مفید واقع شود. آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد اغلب منجر به مرگ سلول‌ها، تضعیف سیستم دفاعی و بروز بیماری‌های مزمن می‌شوند.

برگ‌های خوراکی مرموک به رنگ سبز متمایل به خاکستری بوده و گل‌های آن با رنگ‌های متنوع آبی، بنفش و سفید یا صورتی در طبیعت یافت می‌شوند. این گیاه سابقه‌ای طولانی در کاربردهای پزشکی دارد که از جمله آن می‌توان به درمان اختلالات ذهنی و بیماری‌های گوارشی مرتبط با معده و روده اشاره کرد.

مرموک ، گیاهی برای شبهای امتحان :

درمان احتمالی آلزایمر

در تحقیقی تاثیر استفاده از گیاه مرموک در بیماران دارای آلزایمر مورد بررسی قرار گرفت. در این تحقیق دو گروه آزمودنی مورد بررسی قرار گرفتند. گروه اول شامل کسانی بود که این گیاه دارویی را مصرف کردند. گروه دیگر از گیاه مرموک استفاده نکرده و مواد دیگری به آنان داده شد تا تاثیر تلقین‌پذیری در آنان مورد بررسی قرار گیرد. بر اساس نتایج این مطالعه، گروه اول، یعنی افرادی که به مدت چهار ماه از این گیاه خوراکی استفاده کردند، درک بهتری از مسائل و اضطراب کمتری نسبت به گروه دوم از خود نشان دادند.

همچنین بخوانید :  با گیاهان خواب آور آشنا شوید

تحقیقات دیگر نشان می‌دهد گیاه مرموک گیاهی جویدنی است و در تقویت حافظه جوانان بسیار مفید است و مصرف آن به صورت دمنوش یا جویدن تمرکز را برای درس خواندن و عملکرد در امتحان تحت تاثیر قرار می دهد.

کاهش کلسترول خون

در تحقیقی بر روی ۴۰ بیمار دارای دیابت و هایپر لیپیدمیا نشان داده شد افرادی که به مدت ۳ ماه از عصاره برگ گیاه مرموک استفاده می‌کنند، مقدار کمتری از کلسترول‌های مضر، تری‌گلیسریدها و موادی نظیر HbA1c در خونشان مشاهده می‌شود. همچنین بررسی خون این افراد نشان‌دهنده مقدار بالاتری از کلسترول‌های مفید بوده است.

علاوه بر آن، خواص ضدالتهابی و تاثیرات ضدقارچی و ضدمیکروبی ادویه‌جات و گیاهان معطری مثل مرموک در بسیاری از تحقیقات مورد تایید قرار گرفته‌اند.

گفتنی است؛ از آنجا که این گیاه اغلب در مقادیر اندک مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای میزان کمی کربوهیدرات، پروتئین، فیبر و کالری است.

باشگاه خبرنگاران

گیاهی برای شب‌های امتحان
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید