گیاهانی برای پاکسازی ریه

0
95

آیا سرفه‌های شدید باعث شده‌اند به سم‌زدایی ریه‌ها فکر کنید؟ قرار گرفتن در آلودگی‌های شهری باعث می‌شود تا ریه‌های شما با گذشت زمان محلی برای تجمع مواد مضر و سموم شوند. اما برای پاکسازی ریه ها چه باید کرد؟ اگر به دنبال یک روش طبیعی و بدون عوارض هستید، پیشنهاد ما به شما گیاهان دارویی هستند که می‌توانند به سرعت مشکل شما را برطرف کرده و به سلامت و تقویت ریه‌هایتان کمک کنند. لطفا با گیاه یاب همراه باشید

برای پاکسازی ریه

گیاهانی برای پاکسازی ریه

نعنا: نعنا شامل «منتول» است که باعث تنفس راحت‌تر و شل شدن عضلات سیستم تنفسی می‌شود. همچنین به دلیل داشتن آنتی اکسیدان با باکتری‌های تنفسی مبارزه می‌کند.

اوکالیپتوس: در قرص‌های ضدسرفه و شربت‌های گلو درد، اوکالیپتوس بسیار استفاده می‌شود چرا که حاوی CINEOLE که یک ترکیب ضد احتقان، درمان التهاب سینوس‌ها، سرشار از آنتی اکسیدان و آرام کننده سرفه است.

برگ درخت چنار: این گیاه ضدباکتری، ضدالتهاب و ضد میکروب است همچنین دارای خاصیت آرام کننده سرفه‌های خشک، درمان ناراحتی‌های ریوی و درمان کننده سرماخوردگی است. این برگ برای سرفه‌های خلط دار بسیار توصیه می‌شود.

مریم گلی: چای مریم گلی برای بیماری‌های تنفسی و ریه بسیار مفید است. استنشاق خواص معطر مریم گلی برای سینوس‌ها و مشکلات ریوی بسیار کارآمد است.

شیرین بیان: این گیاه برای پاکسازی غشای مخاطی ریه، افزایش سیستم ایمنی بدن به ویژه معده، ریه و گلو بسیار مفید محسوب می‌شود و برای آرام کردن سرفه‌های مکرر بهترین گزینه است.

آویشن: این گیاه رایج را می‌توان برای مبارزه با احتقان سینه، به دلیل داشتن اسانس ضدعفونی کننده قدرتمند آن استفاده کرد. روغن آویشن یک آنتی بیوتیک طبیعی و ضد قارچ است. همچنین نوشیدن چای آویشن می‌توانید باکتری‌ها و ویروس‌های ریه را ریشه کن کند.

همچنین بخوانید :  درمان نفخ شکم با روغن های طبیعی

پونه کوهی: ویتامین‌ها و مواد مغذی برای تقویت سیستم ایمنی بدن در این گیاه سرشار است. «کارواکرول» و «رزمارینیک اسید» موجود در آن ضد احتقان طبیعی است. این گیاه یک پشتیبان طبیعی برای دستگاه تنفسی محسوب می‌شود و کمک می‌کند جریان هوا از طریق بینی بسیار آسان ‌شود.

جام‌جم‌آنلاین
گیاهانی برای پاکسازی ریه
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید