گروه‌ خونی و تفاوت رژیم غذایی

برخی معتقد هستند که رژیم غذایی باید بر اساس گروه‌ خونی فرد تنظیم شود و مواد غذایی مورد نظر باید مخصوص آن گروه خونی باشند. این موضوع نه تنها درست نیست بلکه شما را محدود به مصرف برخی مواد غذایی خاص میکند و به همین دلیل بدن شما از فواید بسیاری از مواد غذایی و میوه ها غافل میماند. در ادامه نظر رئیس سازمان پیشگیری و درمان چاقی را درباره ی رابطه ی گروه خونی و رژیم های غذایی میخوانیم.

گروه‌ خونی

رئیس سازمان پیشگیری و درمان چاقی ایران درباره تفاوت نوع رژیم غذایی بنا به نوع گروه‌ خونی اظهار داشت: بدن انسان نخست به‌واسطه تأمین انرژی برای فعالیت‌های روزانه و در مرحله بعد برای تأمین مواد اولیه جهت ترمیم یا رشد و نمو بافت‌های فرسوده به مواد غذایی نیاز دارد، از نظر نوع و میزان مواد اولیه برای بشر استانداردی وجود دارد که تحت شمای هرم غذایی برای افراد مشخص می‌شود.

وی افزود: در این هرم گروه‌های مختلف غذایی را به پنج دسته اصلی گروه‌های نان و غلات، شیر و لبنیات، گوشت و پروتئین‌ها، میوه‌جات و سبزیجات تقسیم کردند.

هاشمی در ادامه گفت: با توجه به شرایط متابولیسمی، جنسیت، قد و وزن افراد میزان نیاز به گروه‌های مختلف غذایی متفاوت است.

وی افزود: اینکه گروه‌های خونی تعیین‌کننده نیازمندی‌های مواد غذایی بدن باشند، مبنای علمی محکمی نداشته و پیروی از آن روش مناسبی برای دستیابی به سلامتی نیست.

هاشمی با بیان اینکه رژیم غذایی افراد باید واجد تنوع باشد و همه گروه‌های غذایی را در بر گیرد، به بسیج پزشکی گفت: همچنین باید بین این گروه‌های غذایی یک تعادل برقرار شده باشد و با میزان فعالیت بدن تناسب داشته باشند.

وی افزود: اگر بر اساس گروه‌ خونی افراد را ملزم به مصرف یکی از گروه‌های مواد غذایی کنیم یا اینکه از مصرف برخی از گروه‌های غذایی دیگر منع کنیم مبنای علمی نداشته و صحیح نیست و می‌تواند منجر به سوء تغذیه و از دست دادن سلامت شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: علم طب پویا و رو به تکامل است و مرزی بین دو علم سنتی و علم روز وجود ندارد و در ادامه یکدیگر قرار گرفتند، اساساً یکی از راه‌های تأمین کننده سلامت انسان شیوه زندگی افراد است؛ همچنین نوع تغذیه و میزان فعالیت بدنی بسیار مهم است و باید برای دستیابی به این هدف از نظر متخصصین استفاده کنند، هر روش و مطلبی که توسط مراجع علمی پشتیبانی نمی‌شود قابل اعتماد نیست و چه‌بسا آسیب رسانی هم داشته باشد.

قدس آنلاین

گروه‌ خونی و تفاوت رژیم غذایی
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط همکار گیاه یاب در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ با موضوع اخبار دنیای سلامت
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

کاری نخود
ما معمولا پیشنهاد می‌کنیم که خودتان نخود را در خانه بپزید، اما استفاده از کنسرو نخود به شما کمک می‌کند تا غذایتان بسیار سریع آماده شود. با گیاه یاب همراه باشید تا به طرز تهیه کاری نخود بپردازیم. ۴۰ دقیقه‌ای آماده ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

چای بادرنجویه
بادرنجبویه گیاهی است که در طب سنتی استفاده های زیادی می شود و در درمان سردرهای عصبی نقش به سزایی دارد در مطالب گذشته به طور کامل درباره خواص این گیاه توضیحاتی دادیم، اما شاید کمتر کسی اسم چای بادرنجبویه را شنیده باشد، این چای، چای مورد علاقه مولای متقیان حضرت علی می باشد که در ادامه به طرز تهیه آن خواهیم پرداخت. ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص سوسن عنبر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی روغن بنفشه برای نوزاد روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن فندق برای مژه روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی پودر عسل چیست کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.