رابطه کودکان و اینترنت در دوره‌های مختلف

اغلب کودکان کنجکاو هستند و دوست دارند از هرچیزی سر در بیاورند، اما گاهی اوقات این کنجکاوی میتواند اثر منفی در تربیت کودک داشته باشد. یکی از مواردی که والدین باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند، رابطه کودکان و اینترنت است که باید شامل نظارت صحیح والدین باشد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

کودکان و اینترنت

کودکان و اینترنت ؛ ۵ تا ۶ سالگی

این سن زمان مکاشفه‌ی کودکان است. یعنی دلشان می‌خواهد به هر چیزی سرک بکشند. به‌همین دلیل والدینی که مدام از اینترنت استفاده می‌کنند باید حواس‌شان به فرزندانشان باشد،‌ یعنی بهتر است کمتر جلوی چشم او پشت رایانه بنشینند و سعی کنند اگر کودک سؤالی درباره اینترنت و رایانه می‌پرسد به‌سادگی به او جواب بدهند.

۷ تا ۸ سالگی

شیطنت و پنهان‌کاری بچه‌ها کم‌کم از این سن شکل می‌گیرد. ممکن است به‌تنهایی و دور از چشم پدر و مادر وارد اتاق‌های گفت‌وگو و سایت‌هایی بشوند که مناسب سن و سال‌شان نیست. گزارش‌های فعالیت‌های آنلاین می‌تواند در طول این سنین، مفید باشد.

کودکان و اینترنت ؛ ۹ تا ۱۲ سالگی

دوره قبل از نوجوانی، یعنی زمانی که بچه‌ها می‌خواهند از هر چیزی سردر بیاورند. باید به آن‌ها آموزش بدهید فقط از سایت‌ها و بازی‌های مخصوص کودکان ۹ تا ۱۲ سال استفاده کنند. هم‌چنین والدین می‌توانند با استفاده از ابزارهای کنترلی، دسترسی به بعضی سایت‌ها و موضوعات را مسدود کنند.

۱۳ تا ۱۷ سالگی

نوجوانان در این سن همیشه مهارت بیش‌تری از والدین خود در استفاده از اینترنت و رایانه دارند، پس اینجا باید والدین باید نقش فعال‌تری در هدایت نوجوانان برای استفاده از اینترنت داشته باشند… رعایت جدی قوانین که بین کودکان و والدین موافقت شده و مروز گزارش‌های فعالیت‌های آنلاین فرزندان بسیار مهم است.

مجله تندرستی
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ با موضوع مادر و کودک
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

مرغ گریل شده با کره بادام زمینی
این غذا بهترین گزینه برای زمانی است که میهمان ناخوانده دارید و نمی‌دانید چه چیزی درست کنید. همچنین مرغ گریل شده با کره بادام زمینی یک غذای مغذی و کم‌کالری است که انتخابی عالی برای یک وعدۀ شام رژیمی می‌باشد. زمان ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

کلم بروکسل
همانطور که می دانید کلم ها از انواع مختلفی تشکیل شده اند و هر کدام از خواص و ویژگی های خاص خودشان بهره مند هستند و از آنها در مصارف آشپزی استفاده های زیادی می شود. کلم بروکسل یکی از همین کلم ها می باشد که مقوی قلب بوده و حاوی مقادیر بسیار خوبی از ویتامین C می باشد، برای آگاهی بیشتر با ما همراه باشید. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.