رابطه کودکان و اینترنت در دوره‌های مختلف

0
120

اغلب کودکان کنجکاو هستند و دوست دارند از هرچیزی سر در بیاورند، اما گاهی اوقات این کنجکاوی میتواند اثر منفی در تربیت کودک داشته باشد. یکی از مواردی که والدین باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند، رابطه کودکان و اینترنت است که باید شامل نظارت صحیح والدین باشد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

کودکان و اینترنت

کودکان و اینترنت ؛ ۵ تا ۶ سالگی

این سن زمان مکاشفه‌ی کودکان است. یعنی دلشان می‌خواهد به هر چیزی سرک بکشند. به‌همین دلیل والدینی که مدام از اینترنت استفاده می‌کنند باید حواس‌شان به فرزندانشان باشد،‌ یعنی بهتر است کمتر جلوی چشم او پشت رایانه بنشینند و سعی کنند اگر کودک سؤالی درباره اینترنت و رایانه می‌پرسد به‌سادگی به او جواب بدهند.

۷ تا ۸ سالگی

شیطنت و پنهان‌کاری بچه‌ها کم‌کم از این سن شکل می‌گیرد. ممکن است به‌تنهایی و دور از چشم پدر و مادر وارد اتاق‌های گفت‌وگو و سایت‌هایی بشوند که مناسب سن و سال‌شان نیست. گزارش‌های فعالیت‌های آنلاین می‌تواند در طول این سنین، مفید باشد.

کودکان و اینترنت ؛ ۹ تا ۱۲ سالگی

دوره قبل از نوجوانی، یعنی زمانی که بچه‌ها می‌خواهند از هر چیزی سردر بیاورند. باید به آن‌ها آموزش بدهید فقط از سایت‌ها و بازی‌های مخصوص کودکان ۹ تا ۱۲ سال استفاده کنند. هم‌چنین والدین می‌توانند با استفاده از ابزارهای کنترلی، دسترسی به بعضی سایت‌ها و موضوعات را مسدود کنند.

۱۳ تا ۱۷ سالگی

نوجوانان در این سن همیشه مهارت بیش‌تری از والدین خود در استفاده از اینترنت و رایانه دارند، پس اینجا باید والدین باید نقش فعال‌تری در هدایت نوجوانان برای استفاده از اینترنت داشته باشند… رعایت جدی قوانین که بین کودکان و والدین موافقت شده و مروز گزارش‌های فعالیت‌های آنلاین فرزندان بسیار مهم است.

همچنین بخوانید :  روش‌های افزایش اعتماد به نفس کودک
مجله تندرستی
رابطه کودکان و اینترنت در دوره‌های مختلف
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید