رابطه کودکان و اینترنت در دوره‌های مختلف

اغلب کودکان کنجکاو هستند و دوست دارند از هرچیزی سر در بیاورند، اما گاهی اوقات این کنجکاوی میتواند اثر منفی در تربیت کودک داشته باشد. یکی از مواردی که والدین باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند، رابطه کودکان و اینترنت است که باید شامل نظارت صحیح والدین باشد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

کودکان و اینترنت

کودکان و اینترنت ؛ ۵ تا ۶ سالگی

این سن زمان مکاشفه‌ی کودکان است. یعنی دلشان می‌خواهد به هر چیزی سرک بکشند. به‌همین دلیل والدینی که مدام از اینترنت استفاده می‌کنند باید حواس‌شان به فرزندانشان باشد،‌ یعنی بهتر است کمتر جلوی چشم او پشت رایانه بنشینند و سعی کنند اگر کودک سؤالی درباره اینترنت و رایانه می‌پرسد به‌سادگی به او جواب بدهند.

۷ تا ۸ سالگی

شیطنت و پنهان‌کاری بچه‌ها کم‌کم از این سن شکل می‌گیرد. ممکن است به‌تنهایی و دور از چشم پدر و مادر وارد اتاق‌های گفت‌وگو و سایت‌هایی بشوند که مناسب سن و سال‌شان نیست. گزارش‌های فعالیت‌های آنلاین می‌تواند در طول این سنین، مفید باشد.

کودکان و اینترنت ؛ ۹ تا ۱۲ سالگی

دوره قبل از نوجوانی، یعنی زمانی که بچه‌ها می‌خواهند از هر چیزی سردر بیاورند. باید به آن‌ها آموزش بدهید فقط از سایت‌ها و بازی‌های مخصوص کودکان ۹ تا ۱۲ سال استفاده کنند. هم‌چنین والدین می‌توانند با استفاده از ابزارهای کنترلی، دسترسی به بعضی سایت‌ها و موضوعات را مسدود کنند.

۱۳ تا ۱۷ سالگی

نوجوانان در این سن همیشه مهارت بیش‌تری از والدین خود در استفاده از اینترنت و رایانه دارند، پس اینجا باید والدین باید نقش فعال‌تری در هدایت نوجوانان برای استفاده از اینترنت داشته باشند… رعایت جدی قوانین که بین کودکان و والدین موافقت شده و مروز گزارش‌های فعالیت‌های آنلاین فرزندان بسیار مهم است.

مجله تندرستی
رابطه کودکان و اینترنت در دوره‌های مختلف
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ با موضوع مادر و کودک
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

خورشت مرغ زردچوبه ای
خورشت مرغ زردچوبه ای یک غذای سریع و لذیذ است که در عرض ۴۰ دقیقه آماده می‌شود. زردچوبه طعم و رنگ فوق‌العاده‌ای به مرغ می‌دهد و همچنین خواص فراوانی نیز دارد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید. ۴۳ دقیقه‌ای آماده می‌شود ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

چغاله بادام
چغاله بادام در واقع همان بادام معمولی خام بوده که سرشار از مواد مغذی است,این بادام های سبزرنگ با خاصیت بوده به طوری که از آنها در ساخت داروها استفاده می کنند,در این مقاله با چغاله بادام و خواص آن آشنا می شویم. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.