کند کردن پیشرفت ام اس با این ورزش ها

طبق آخرین تحقیق محققان دانمارکی در خصوص پیشرفت ام اس ، آنها دریافتند که می توان این بیماری را با ورزش های سنگین کنترل کرد. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

پیشرفت ام اس

به گفته محققان چین خوردگی مغز افراد مبتلا به بیماری ام اس به مراتب سریع تر از حالت نرمال است. اولریک دالگلاس، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آرهوس دانمارک، در این باره می گوید: «داروها می توانند با این روند پیشرفت مقابله کنند، اما مشاهدات ما نشان می دهد تمارین قدرتی چین خوردگی مغز را در بیماران دریافت کننده دارو به حداقل می رساند.»

وی در ادامه می افزاید: «ما مشاهده کردیم که چندین ناحیه کوچک تر مغز در واکنش به این تمارین شروع به رشد کردند.»

بیماری ام اس یک بیماری بالقوه ناتوان کننده سیستم عصب مرکزی است. این بیماری زمانی روی می دهد که سیستم ایمنی بدن به غلاف محافظتی که الیاف عصبی را پوشش می دهد حمله می کند و ارتباط بین مغز و بقیه بدن را مختل می کند. علائم از لحاظ شدت متفاوت هستند، اما برخی از بیماران توانایی راه رفتن را از دست می دهند.

در این مطالعه، محققان وضعیت ۳۵ بیمار را به مدت ۶ ماه پیگیری کردند. نیمی از آنها دو بار در هفته ورزش قدرتی انجام داده و نیمی دیگر (گروه کنترل) هیچ ورزشی انجام نمی دادند.

ورزش های قدرتی به معنای استفاده از ماهیچه ها در برابر نیروی متضاد است.

اسکن MRI قبل و بعد از شش ماه نشان داد بیمارانی که ورزش قدرتی انجام می دادند در مقایسه با گروه کنترل دارای چین خوردگی های کمتر در مغزشان بودند.

با این حال محققان تاکید می کنند ورزش می تواند گزینه درمانی دیگری برای بیماران باشد اما نمی تواند جایگزین دارو شود.

همچنین محققان اذعان دارند که بیماران مبتلا به ام اس قبل از شروع ورزش های شدید با پزشک شان مشورت کنند.

کند کردن پیشرفت ام اس با این ورزش ها
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ با موضوع ورزش
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو
در دستورالعمل امروز قصد داریم به طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو بپردازیم که غذایی فوق‌العاده لذیذ و خوش‌طعم است. البته فراموش نکنید که این پاستا کالری نسبتا بالایی دارد و نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. لطفا با ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

تره
تره در زبان فارسی همان تره نامیده می شود و در نواحی مختلف ایران نظیر کرمانشاه آن را کور و در شمال ایران ، گیلان به تره کوار هم می گویند. تره از لحاظ خواص دارویی نزدیک به پیاز و سیر می باشد و تفاوت کلی آنها در طعمشان است که تره مزه و طعم ملایم تری دارد. تره به قدری خاصیت دارد که در مصرف آن نباید غفلت کرد، در ادامه مطلب به طور کلی با این سبزی اعجاب انگیز آشنا خواهیم شد. با گیاه یاب همراه باشید. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.