کنترل احساسات با سلامت کامل بدن

سلامت جسم و روح مکمل و لازمه یکدیگر هستند. کار بدن سوخت و ساز و تبدیل مواد غذایی به انرژی است تا عملکرد اعضای بدن به درستی انجام شود. از طرف دیگر به واسطه خواص پنج گانه، محرک‌های فیزیکی را دریافت می‌کند و تحت تاثیر احساس و شرایط روحی قرار می‌گیرد. این احساسات باعث ایجاد واکنش‌هایی می‌شوند که عملکرد برخی اعضای بدن را تحریک یا تضعیف می‌کنند. زمانی که احساسات منفی به طور مداوم بر بدن تحمیل می‌شوند، سلامت اندام‌ها به خطر افتاده و در برابر بیماری‌ها آسیب‌پذیر می‌شوند. به عبارت دیگر می‌توان با کنترل احساسات و دور کردن افکار منفی، سلامت بدن را حفظ کرد، به همین دلیل توصیه می‌شود سعی کنید احساسات منفی را کنترل کرده و احساسات مثبت را در وجود خود تقویت کنید تا بدن‌تان سالم بماند. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

کنترل احساسات

برای سلامت ریه‌ها، غصه نخورید

ریه‌ها وظیفه تنفس و روده وظیفه هضم غذا، جذب مواد مغذی و کنترل دستگاه ایمنی بدن را بر عهده دارد. غم و غصه، عملکرد ریه‌ها و روده‌ها را مختل می‌کند. به عبارت دیگر، وقتی شما ناراحت هستید، عملکرد این دو عضو به سختی انجام می‌شود. به همین دلیل دچار کاهش اشتها و احساس فشار در قفسه سینه می‌شوید.

برای سلامت قلب، شاد باشید

بر اساس منابع طب سنتی، شادی احساسی است که سلامت قلب و روده کوچک را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث تحریک عملکرد این دو عضو بدن می‌شود. قلب در توافق با فرآیندهای بدن، جریان گردش خون را کنترل می‌کند. روده کوچک نیز وظیفه جذب مواد مغذی و مواد معدنی غذاها را برعهده دارد. البته باید بدانید شادی زیاد می‌تواند باعث بروز مشکلاتی مانند افزایش ضربان قلب، بی‌خوابی و اختلال در تمرکز شود.

برای سلامت معده، وسواس نداشته باشید

افرادی که دچار وسواس فکری هستند بیشتر به بیماری‌های معده و طحال دچار می‌شوند. وقتی معده مشغول هضم مواد غذایی است، طحال با عفونت‌ها مقابله کرده و تعادل مایعات داخل بدن را کنترل می‌کند. افرادی که از بیماری‌های معده و طحال رنج می‌برند، معمولا آرام هستند و در تصمیم گیری مشکل دارند.

برای سلامت کبد، آرام باشید

کبد وظیفه ذخیره خون و کنترل چرخش انرژی حیاتی را برعهده دارد. کیسه صفرا نیز محل ذخیره و ترشح صفراست. وقتی عصبانی می‌شوید و احساس خشم بر وجودتان غلبه می‌کند، عملکرد کبد و کیسه صفرا دچار مشکل می‌شود. بنابراین اگر کبدتان بیمار است یا غلبه صفرا دارید باید خشم و عصبانیت خود را کنترل کنید.

برای سلامت کلیه‌ها و مثانه، نترسید

کلیه‌ها وظیفه دفع مواد زائد خون را برعهده دارند و مثانه، ادرار را ذخیره و دفع آن را کنترل می‌کند. ترس و اضطراب سلامت این دو عضو را به خطر می‌اندازد. افرادی که همیشه احساس ترس و اضطراب دارند، بیشتر از دیگران در ناحیه کمر احساس درد می‌کنند، در حالی که حفظ تعادل انرژی در کلیه‌ها باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود.

برای کنترل احساسات باید بدنی سالم و ذهنی آرام داشته باشید.

نیک و نو

کنترل احساسات با سلامت کامل بدن
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ با موضوع روانشناسی
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

خورشت مرغ زردچوبه ای
خورشت مرغ زردچوبه ای یک غذای سریع و لذیذ است که در عرض ۴۰ دقیقه آماده می‌شود. زردچوبه طعم و رنگ فوق‌العاده‌ای به مرغ می‌دهد و همچنین خواص فراوانی نیز دارد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید. ۴۳ دقیقه‌ای آماده می‌شود ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

بادمجان
بادنجان یا همان بادمجان گیاهی است یکساله و دارای ساقه نسبتا ضخیم و پوشیده از کرک .ارتفاع ساقه آن تا ۷۰ سانتیمتر می رسد . برگهای آن بیضی شکل با نوک باریک و گلهای آن بنفش رنگ است . میوه این گیاه دراز و باریک و یا گرد ، برنگهای بنفش ، سیاه ، زرد و سفید دیده می شود. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.