کم کردن اشتها با گیاهان دارویی

سرکوب کنندۀ اشتها یعنی چیزی که شما بعد از مصرف آن احساس سیری می‌کنید و می‌تواند بر روی هورمون‌های اشتهایی شما اثرگذار باشد. هورمون گرلین با فرستادن یک سیگنال به مغز باعث می‌شود شما احساس گرسنگی کرده و از طرف دیگر هورمن لپتین نیز هورمونی است که باعث می شود اشتهای شما سرکوب شود. برای کم کردن اشتها با گیاهان دارویی میتوانید از برخی چای‌ها کمک بگیرید. چای‌های سرکوب کننده اشتها می‌توانند موجب کاهش سطح گرلین شده و یا سطح لپتین را افزایش دهند و در نتیجه فرایند تغذیه را تقویت کنند.

کم کردن اشتها با گیاهان دارویی

کم کردن اشتها با گیاهان دارویی

چای قاصدک

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ارگانیک فکتس» این چای گیاهی، گرسنگی شما را برای ساعت ها سرکوب می کند، در حالی که متابولیسم را فعال و سطح انرژی را افزایش می دهد.

چای شیرین بیان

این چای با تنظیم کردن میزان قند خون شما باعث می شود اشتهای کاذب از بین رفته و مصرف کالری کاهش یابد که در نتیجه ی آن باعث کاهش وزن در شما خواهد شد.

چای جینسینگ سیبری

هنگامی که سطح قند خون دچار نوسان می شود باعث احساس گرسنگی در بدن فرد می گردد اما با استفاده از این چای می توان میزان انسولین و قند خون را کنترل کرد و در نتیجه اشتها را کاهش داد.

چای نعناع

نعنا برای سرکوب کردن هورمون های خاص و تحریک گرسنگی شناخته می شود. حتی جویدن برگ های آن نیز این خاصیت را دارا هستند. اما نوشیدن چای نعنا ع مزایای سلامتی دیگری نیز دارد.

چای زنجبیل

چای زنجبیل بهترین چای برای بهبود وضعیت سیستم گوارش بدن می باشد و می توان آن را به عنوان یک میان وعده نیز مصرف کرد.

چای سبز

مصرف چای سبز با طیف گسترده ای از ترکیبات پلی فنل می تواند متابولیسم را تحریک و سطح آنتی اکسیدان را بهبود ببخشد. این چای می تواند هورمون های شما را متعادل نگه داشته و در بعضی موارد اشتها را کاهش دهد و حتی در فرایند کاهش وزن به شما کمک کند.

احتیاط

استفاده از چایی های سرکوب کننده ی اشتها فقط برای مدت زمان کوتاهی مفید و کارآمد خواهند بود. به بیان دیگر در ابتدای راه این روش می تواند راه خوبی برای کاهش مصرف کالری شما بوده و مراحل اولیه ی رژیم غذایی را قابل تحمل تر کنند. اما استفاده ی مداوم از چای های  سرکوب کننده ی اشتها در دراز مدت می تواند به کمبود مواد مغذی یا عدم تعادل هورمونی منجر شود، به ویژه اگر میزان مصرف آن زیاد باشد. پس بهتر است در مصرف هر چیز اعتدال را رعایت کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
کم کردن اشتها با گیاهان دارویی
5 (100%) 4 votes
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۶ با موضوع طب سنتی ایران مطالب ویژه
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو
در دستورالعمل امروز قصد داریم به طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو بپردازیم که غذایی فوق‌العاده لذیذ و خوش‌طعم است. البته فراموش نکنید که این پاستا کالری نسبتا بالایی دارد و نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. لطفا با ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

سرکه سیب
سرکه سیب مایعی ترش مزه میباشد که از اکسید شدن اتانول موجود در آب سیب به وجود می‌آید. استفاده از سرکه سیب قدمتی طولانی دارد و از گذشته‌های دور توسط مردم برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده میشده است. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.