کمبود این ویتامین می تواند دلیل چاقی شما باشد

0
14

یکی از بیماری هایی که افراد از وجود آن رنج می برند و به فکر خلاصی از دست آن هستند چاقی است. چاقی ممکن است علت های مختلفی داشته باشد که میتوان از آن جلوگیری کرد یا آن را درمان کرد. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید تا بررسی کنیم که چگونه کمبود ویتامین نیز می تواند دلیل چاقی باشد.

دلیل چاقی
دکتر محمد هاشمی، دبیر انجمن پیشگیری از چاقی ایران با بیان اینکه ژنتیک مهم‌ترین دلیل چاقی در افراد است، گفت: افرادی که به صورت ژنتیکی در معرض ابتلا به چاقی قرار دارند اگر از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنند و فعالیت داشته باشند دچار اضافه وزن و چاقی نمی‌شوند.

وی افزود: علاوه بر ژنتیک عوامل دیگری مانند کاهش تحرک، بی‌تحرکی، مصرف فست‌فود و غذاهای چرب، مصرف نوشابه، کمبود ویتامین D و برخی بیماری‌های غدد در برو زچاقی موثر است.

هاشمی در خصوص رابطه کمبود ویتامین D با بروز چاقی، عنوان کرد: کمبود این ویتامین موجب تداخل ترشح برخی هورمون‌ها در بدن می‌شود که این امر در افرادی که دارای زمینه چاقی هستند موجب افزایش وزن می‌شود.

دبیر انجمن پیشگیری از چاقی ایران افزود: افرادی که دارای زمینه چاقی هستند علاوه بر پیروی از رژیم غذایی سالم و افزایش تحرک باید به میزان ویتامین D نیز توجه کنند.

وی افزود: هنوز رابطه کمبود ویتامین D و بروز چاقی به صورت قطعی به اثبات نرسیده اما تجربیات پزشکان نشان می‌دهد میزان بروز چاقی در افرادی که دچار کمبود این ویتامین هستند، بیشتر است.

آنا
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید