کربوهیدرات خوب و بد را بشناسید

کربوهیدرات‌ها بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم هستند، اما اینکه کدام کربوهیدرات خوب یا بد است، می‌تواند بسیار بحث‌برانگیز باشد. اما چگونه باید کربوهیدرات خوب را از بد تشخیص دهیم؟ پاسخ دادن به این سوال چندان آسان نیست.

کربوهیدرات خوب

به گزارش گیاه یاب به نقل از «اوری‌دی‌هلث» کربوهیدرات‌ها منبع اصلی انرژی بدن هستند و همچنین بخش مهمی از رژیم غذایی ما می‌باشند. از این جهت هیچ‌وقت نباید کربوهیدرات‌ها را از برنامه‌ی غذایی خود حذف کنید، اما مهم است بدانید که تمام کربوهیدرات‌ها یکسان نیستند.

تفکیک کربوهیدرات‌ها

به طور کلی سه نوع کربوهیدرات داریم: قندها، نشاسته‌ و فیبر. با توجه به ترکیبات موجود، کربوهیدرات‌ها اصطلاحا «ساده» و «پیچیده» نامگذاری می‌شوند. اما از آنجایی که اغلب غذاها حاوی هر دو نوع کربوهیدرات هستند، تشخیص اینکه کدام خوب یا بد هستند کمی مشکل می‌شود.

کربوهیدرات‌های ساده از قندهایی تشکیل شده‌اند که هضم آنها راحت می‌باشد که منبع مهمی برای تامین انرژی هستند. برخی از این قندها به طور طبیعی در میوه‌ها و شیر وجود دارند. از طرفی دیگر، قندهای تصفیه شده و فرآوری شده در خوراکی‌هایی مانند شکلات‌ها، شیرینی‌ها و نوشابه یافت می‌شوند. برای اینکه متوجه شوید آیا غذای مورد نظرتان کربوهیدرات خوب است یا بد، باید به یاد داشته باشید که هرچقدر قند غذا بیشتر بوده و فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی آن کمتر باشد، آن خوراکی مضرتر خواهد بود.

کربوهیدرات‌های پیچیده در غذاهایی مانند غلات، حبوبات و سبزیجات حاوی نشاسته یافت می‌شوند. این نوع کربوهیدرات دارای زنجیره‌ی بلندتری از مولکول‌های قند می‌باشد. تفکیک شدن و استفاده از این نوع کربوهیدرات در بدن معمولا نیازمند زمان بیشتری می‌باشد.

جزئیاتی درباره کربوهیدرات‌های ساده

کربوهیدرات ساده لزوما خوب یا بد نیست. این موضوع بستگی به این دارد که چه غذایی مصرف می‌کنید. به طور مثال میوه‌ها و سبزی‌ها منابع بسیار خوبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری هستند و به طور طبیعی حاوی کربوهیدرات‌های ساده می‌باشند. اما از طرفی دیگر کربوهیدرات‌های ساده در خوراکی‌هایی مانند کلوچه و کیک نیز یافت می‌شوند.

کربوهیدرات‌های ساده‌ای که باید مصرف آنها را کاهش دهید:

-نوشابه

-آب‌نبات

-کلوچه

-شیرینی و دسرها

-نوشیدنی‌های شیرین‌شده مانند لیموناد یا یخ‌چای

-نوشابه‌های انرژی‌زا

-بستنی

مترجم: حسین حیدری
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۹۶ با موضوع تغذیه مطالب ویژه
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

ماهی سالمون با شیره افرا
روشی که در ادامه آموزش می‌دهیم شاید بهترین و خوشمزه‌ترین نحوۀ پختن ماهی سالمون باشد که نیازی به مهارت‌های خاصی نداشته و بسیار آسان است. اگر طرفدار طعم شیرۀ افرا هستید، مطمئنا عاشق این دستور غذایی می‌شوید. در ادامه به ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

عرق بیدکاسنی
گیاه دارویی کاسنی دارای طبعی سرد می باشد که از جمله گیاهانی می باشد که در سلامت کبد، کلیه و قلب نقش به سزایی دارد. این گیاه دارای گل های آبی رنگ می باشد که در فصل بهار با توجه به رطوبت بیشتر هوا رشدش دو چندان می شود، در ادامه مطلب به خواص عرق بیدکاسنی خواهیم پرداخت با ما همراه باشید. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.