کدام نان بیشترین ارزش غذایی را دارد؟

0
107

نان از مواد غذایی مهمی است که همه‌ی ما به صورت روزانه در وعده‌های مختلف آن را مصرف می کنیم، اما نان نیز انواع مختلفی دارد و برخی از آنها نه تنها خاصیتی نداشته بلکه مصرفشان در دراز مدت میتواند سلامت فرد را تهدید کند. اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که بهترین نان کدام است، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا به پاسخ این سوال برسید. با گیاه یاب همراه باشید.

نان

یک کارشناس تغذیه معتقد است، نان جو یکی از بهترین انواع نان است که در گذشته به عنوان غذای گلادیاتورهای رومی استفاده می‌شده، اما امروز از برنامه غذایی مردم کنار رفته است.

مریم شیرمستی، نان را یکی از مهم‌ترین ارکان غذایی ایرانیان دانست و افزود: نان‌های مختلفی جهت مصرف در بازار وجود دارد، اما لازم است نانی را انتخاب کنیم که کمترین ضرر و بیشترین سود را داشته باشد.

وی با بیان اینکه نان‌های تیره و سبوس‌دار از نظر غذایی غنی‌تر هستند، یادآور شد: فیبر و سبوس موجود در این نان‌ها احساس سیری بیشتری به فرد می‌دهند و احتمال ابتلا به دیابت و بالا رفتن کلسترول و تری‌گلیسیرد را کاهش می‌دهند.

به گفته این کارشناس تغذیه نان‌های سبوس‌دار علاوه بر ارزش غذایی بالا، حاوی مقادیر قابل توجهی از انواع ویتامین‌های گروه B هستند و علاوه بر آن برخی از آنها با آهن و اسید فولیک غنی شده‌اند.

شیرمستی گفت: نـان سنگک و بربری از نان‌های حاوی سبوس هستند. بهتر است از نان‌های فانتزی که آرد سفید در آنها بیشتر است، کمتر استفاده شود. البته موضوع دیگری که بر کیفیت انواع نـان اثر دارد آن است که آیا نان به صورت تخمیری عمل آمده یا به آن جوش شیرین اضافه شده است.

همچنین بخوانید :  نکاتی درباره انتخاب و خرید سمعک

این کارشناس تغذیه نـان جو را نیز از جمله دیگر نان‌های مفید برشمرد و ادامه داد: این نـان در گذشته غذای گلادیاتورها بوده و انرژی و قدرت بدنی آنها را افزایش می‌داده است، اما متاسفانه امروز از برنامه غذایی مردم کنار گذشته شده است.

وی گفت: البته قیمت نـان نیز در انتخاب مردم تاثیر دارد. علاوه بر آن نان‌های لواش سریع‌تر پخته می‌شوند و فرد زمان کمتری را باید در انتظار خرید نـان بماند.

ایسنا

کدام نان بیشترین ارزش غذایی را دارد؟
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید