کار کردن در خانه و توصیه‌های تغذیه‌ای لازم

کار کردن در خانه هم می‌تواند یک نعمت باشد و هم بدبختی! به طور مثال شما می‌توانید در حالی که بیژامه به تن دارید، در یک کنفرانس ویدیویی شرکت کنید، با لپ‌تاپ مورد علاقۀ خودتان کار کنید یا تمام روز را در کنار کودکان‌تان باشید. اما از طرفی کار کردن در خانه به این معناست که کمتر تعامل اجتماعی دارید، و ترک نکردن خانه برای روزهای متوالی می‌تواند شما را برای تشخیص دادن مرز بین محل کار و زندگی در خانه کمی گیج کند. چنین سبک زندگی‌ای می‌تواند بر روی سلامت جسمی و روانی شما نیز تاثیرگذار باشد، مگر آنکه با چالش‌های آن روبه‌رو شوید.

کار کردن در خانه

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» یکی از جنبه‌های دشوارِ کار کردن در خانه این است که نمی‌دانید چه موقعی چه غذایی را بخورید. ممکن است ساعت‌ها مشغول کار کردن شوید و ناگهان متوجه شوید که از صبح کلا چیزی جزء یک فنجان قهوه نخورده‌اید. همچنین خطر دسترسی مداوم به کابینت‌ها و خوراکی‌ها مضر موجود در خانه نیز وجود دارد. در ادامه چند توصیه‌ی تغذیه‌ای برای افرادی که در منزل کار می‌کنند را معرفی می‌کنیم.

آماده کردن غذاها

معمولا افرادی که در یک شرکت یا مکانی به جزء خانه کار می‌کنند، برای ناهار و میان‌وعده‌ی خود از منزل غذایی را به محل کار می‌برند. در نتیجه مجبورند تا در آخرهفته‌ها غذاهای مورد نیازشان در طول هفته را برای محل کار آماده کنند. اگر در خانه کار می‌کنید، بهتر است از همین روش استفاده کنید تا هنگام ناهار جلوی یخچال خانه مشغول خاراندن سرتان نشوید!

برای وعده‌های غذایی آلارم بذارید

در اغلب شرکت‌ها، زمان خاصی برای صرف ناهار اختصاص داده می‌شود؛ اما در خانه قضیه متفاوت است. برای اینکه زمان ناهار خوردن را از دست ندهید و گرسنگی نکشید، بهتر است یک آلارم در گوشی خود تنظیم کنید تا به شما وقت ناهار خوردن را یادآوری کند.

خوراکی‌ها و میان‌وعده‌ها را قسمت‌بندی کنید

اگر در شرکتی مشغول کار باشید و یک بستۀ بزرگ چیپس را با خودتان پشت میز ببرید، احتمالا متوجه نگاه‌های چپ‌چپ همکارانتان خواهید شد؛ اما در خانه چنین محدودیتی ندارید و می‌توانید هر خوراکی‌ای را که دوست دارید مصرف کنید. این وضعیت می‌تواند به راحتی موجب پرخوری و اضافه وزن گردد. به همین منظور بهتر است خوراکی‌های موجود در خانه را بسته‌بندی و قسمت‌بندی کنید تا از خوردن میان‌وعده‌های مضر در مقادیر زیاد جلوگیری شود.

برای ناهار با دوستانتان بیرون بروید

کار کردن در خانه به این معنا نیست که حتما باید تمام وقت‌تان را در خانه سپری کنید. از خانه بیرون بزنید و با دوستانتان برای وعده‌ی ناهار به یک رستوران خوب بروید. اگر دوستان‌تان در دسترس نیستند، می‌توانید تنهایی به پارک رفته و یا در محلۀ خود پیاده‌روی کنید.

مترجم: حسین حیدری
کار کردن در خانه و توصیه‌های تغذیه‌ای لازم
5 (100%) 3 votes
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ با موضوع تغذیه
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

مرغ گریل شده با کره بادام زمینی
این غذا بهترین گزینه برای زمانی است که میهمان ناخوانده دارید و نمی‌دانید چه چیزی درست کنید. همچنین مرغ گریل شده با کره بادام زمینی یک غذای مغذی و کم‌کالری است که انتخابی عالی برای یک وعدۀ شام رژیمی می‌باشد. زمان ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

بادام زمینی
بادام زمینی ( پسته شامی ) نام میوه، بوته ای می باشد که در زبان انگلیسی Peanut نام دارد. بادام زمینی سر شار از پروتئین و آمینو اسید های های مفید برای بدن می باشد، از این رو ورزشکاران و بدنسازان از آن در مکمل و مواد غذایی خود استفاده می کنند. لازم به ذکر است افرادی که دارای حساسیت می باشند خوردن بادام زمینی به هیچ وجه توصیه نمی شود. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید تا با فواید و مضرات بادام زمیـنی آشنا شویم. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.