چگونه حافظه را تقویت کنیم ؟

0
48

آیا فراموشی و نداشتن تمرکز زندگی شما را مختل کرده؟ چندبار در این هفته کلیدهایتان را فراموش کرده‌اید؟ به دنبال پاسخی برای « چگونه حافظه را تقویت کنیم » هستید؟ در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه حافظه را تقویت کنیم

چگونه حافظه را تقویت کنیم ؟

کمرتان صاف باشد

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» از مادرتان بخاطر سرزنش کردنش که از شما می خواست تا صاف بنشینید، تشکر نمائید – بصورت صاف ایستاده و بنشینید و چانه خود را به سمت بالا بچرخانید تا به افزایش جریان خون و اکسیژن بسمت مغز کمک کرده و آن را تا ۴۰ درصد افزایش دهید.

فونت جدید استفاده کنید

درباره حروف و فونتها صحبت می کنیم – محققان دریافته اند که استفاده از یک فونت جدید یا غیر معمول در مطالعه، می تواند به شما کمک کند که محتوا را بهتر به یاد داشته باشید.

فیلم‌های خنده‌دار ببینید

بر اساس نتایج یک مطالعه، توانایی یادگیری، یاد آوری و شناسایی و تشخیص تصویری همگی در میان یک گروه از افراد مسن که یک ویدیوی ۳۰ دقیقه ای خنده دار تماشا کرده بودند، بهبود داشت. پژوهشگر دکتر Gurinder Bains می گوید: رهایی از استرس امتیاز بزرگی است. او توضیح می دهد که”با افزایش سن، اثرات مخرب استرس می تواند توانایی یادگیری و سلامت حافظه را مختل می کند”. ” طنز و شادی، هورمون‌های استرس را که شامل کورتیزول و کاتکول آمینها است کاهش میدهد.

پیاده روی منظم داشته باشید

هیپوکامپوس – بعنوان مرکز حافظه مغز – با افزایش سن، کوچک شده و کاهش می یابد، اما تحقیقات نشان داده اند که افراد مسن با اقدام به پیاده روی در واقع  حجم بیشتری در هیپوکامپوس ایجاد کرده و از کوچک شدن آن پیشگیری می‌کنند.

همچنین بخوانید :  گیاهان دارویی با قابلیت تسکین انواع دردها

دمبل بزنید

در یک مطالعه، برخی از شرکت کنندگان هنگام وزنه زدن در باشگاه، تصاویری را مشاهده کردند. دو روز بعد آنهایی که ورزش کرده بودند ۶۰درصد از تصاویر را به یاد آوردند، درحالی که این عدد برای آنهایی که اصلا ورزش نکرده بودند ۵۰درصد بود.

جویدن آدامس

ساده تر از این وجود ندارد. نشان داده شده که جویدن آدامس موجب افزایش ضربان قلب، فشار خون و جریان خون بسوی مغز شده و بهبود وضعیت حافظه کمک میکند.

استفاده از قلم و کاغذ

در جلسات نت برداری میکنید؟ یک دفتر یادداشت به همراه داشته باشید و صحبت‌های استاد یا مدیرتان را یادداشت کنید. اینکار تاثیر خوبی در تقویت حافظه دارد.

چگونه حافظه را تقویت کنیم ؟
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید