چرا جوانان به جنون جراحی زیبایی مبتلا شده اند؟

ایران کشوری است که در رده‌بندی جراحی زیبایی بینی در رتبه‌ی اول جهان قرار دارد و در واقع مطب جراحان زیبایی ایرانی هیچوقت خلوت و ساکت نمی‌ماند! حتی بسیاری از مردمان اروپایی و آمریکایی برای انجام عمل زیبایی خود به ایران می آیند! همچنین جراحی زیبایی در ایران فقط به خانم‌ها اختصاص ندارد و امروزه بسیاری از آقایان برای انجام انواع عمل زیبایی به مطب جراحان زیبایی مراجعه میکنند. در این نوشتار به همراه یک متخصص به بررسی این موضوع و علت بالا بودن آمار چنین عمل‌هایی در ایران خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید.

جراحی زیبایی

رویا گستری متخصص پوست اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل تاثیر فضای مجازی و الگوبرداری از الگوهای نادرست در جامعه انجام جراحی زیبایی در بین جوانان افزایش چشمگیری داشته است.

وی بیان کرد: شیوع انجام جراحی های زیبایی نه تنها در بین خانم ها بلکه در میان آقایان نیز گسترش پیدا کرده و ما در کلینیک های زیبایی شاهد مردهایی هستیم که متقاضی انجام جراحی های مختلفی نظیر، کوچک نمودن بینی، ایجاد چال گونه، کاشت و تغییر شکل ابرو و تغییر زاویه صورت و سایر جراحی های زیبایی هستند.

گستری اضافه کرد: انجام عمل های زیبایی در آقایان، عموما در رده سنی بین ۲۰ تا ۳۵ سال انجام می شود و می توان گفت که در کشور ما انجام جراحی های زیبایی بیشترین متقاضیان را به خود اختصاص می دهد.

این متخصص پوست تصریح کرد: افراد به علت تبلیغات رسانه ها و تصورات اشتباه از ارزش ها و تلاش در جهت شبیه شدن به الگوهای ذهنی به سمت جراحی های زیبایی روی می آورند.

وی اشاره کرد: همچنیین تغییر ارزش های اجتماعی، ظاهر بینی و سطح‌نگری به جای توجه به طرز فکر، شخصیت و ارزش های والای انسانی از جمله علل گرایش جوانان به انجام عمل های زیبایی است.

گستری تاکید کرد: افرادی که معمولا مشکلات شخصیتی و دچار اختلال هستند و چهره خود را نمی پسندند و دوست دارند به هر شکلی جز شبیه خود باشند هر کاری را که به تصور خود موجب زیباتر شدن می شود، به هر قیمتی انجام می دهند. مگر آنکه آن عضو دِفرمه باشد و نیاز به جراحی توسط متخصص احساس شود و عموما مردی که به دنبال جراحی های زیبایی می رود و بیش از حد به ظاهر خود اهمیت می دهد، فردی است که از نظر روانشناسی مشکل دارد.

این متخصص پوست عنوان کرد: عموما افرادی که به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می کنند با وجود انجام جراحی های مکرر از چهره خود راضی نیستند و عموما چهره های نامتوازن و غیر طبیعی به دست می آورند.

وی افزود: متاسفانه عده ای از افراد سودجو در هر قشری وجود دارند که بدون ضرورت و دادن مشاوره برای کسب منافع مالی این جراحی ها را برای افراد انجام داده و تسلیم خواسته مریض می شوند.

گستری یادآور شد: جنون زیبایی به دلیل انحطاط انسانیت و معنویت و بر هم ریختن ارزش های سالم اجتماعی و حرکت به سمت ارزش های بی محتوا والگوهای نادرست در جامعه روزبه روز گسترش می یابد و افراد از این طریق می خواهند جایگاه دلخواه را در اجتماع به دست آورند.

باشگاه خبرنگاران
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۵ با موضوع روانشناسی
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

پیتزای خانگی
اگر به دنبال یک پیتزای خانگی بدون گلوتن هستید، با استفاده از دستورالعملی که در این مقاله ارائه شده است می توانید خودتان آن را تهیه کنید. این دستورالعمل به قدری ساده است که بچه ها نیز می توانند در ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

سداب
سداب گیاهی علفی و به ارتفاع یک متر با برگ های ضخیم، گوشت دار و بدون دندانه است که در قسمت های بالای ساقه به شکل ساده و در قسمت های پایین چند قطعه ای هستند. رنگ برگ و ساقه های آن سبز مایل به آبی و کدر و رنگ گل ها زرد است. میوه‌ی سداب کروی و متشکل از پنج برگچه است که درون آن دانه هایی به رنگ قهوه ای وجود دارد. تمام قسمت های هوایی گیاه بوی نامطبوعی دارد. سداب بومی نواحی جنوب اروپاست، ولی در حال حاضر در مناطقی از مدیترانه، اروپا و آسیا به وفور پراکنده است و در نواحی شمالی ایران نیز می روید. با گیاه یاب همراه باشید. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.