پوست خیار را بخوریم یا دور بریزیم؟

0
103

خیار میوه‌ای بوته‌ای است و در بسیاری از مواقع سموم آفت کش که برای پرورش  آن استفاده می‌شوند به پوست خیار نفوذ کرده و در آن باقی می‌مانند. جالب است بدانید برخی از این سموم حتی با شستن خیار نیز ممکن است از بین نروند و در پوست خیار باقی بمانند. از این رو مهم است که هنگام خوردن خیار پوست آن را جدا کرده و از خوردن آن خودداری کنید. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

پوست خیار

خیار به صورت بوته‌ای کشت می‌شود و در بسیاری از مواقع از انواع آفت‌کش‌ها برای از بین بردن آفت‌ها و انگل‌ها در آن استفاده می‌شود و گاهی این مواد شیمیایی درون پوست میوه نفوذ می‌کند.

گفتنی است؛ با شستن خیار این آفت‌ها به طور کامل از روی پوست حذف نمی‌شوند و به همین دلیل متخصصین توصیه می‌کنند افراد هنگام مصرف پوست خیار را بگیرند. مشکل دیگر استفاده از نوعی واکس و موم برروی خیار است که برای حفظ رطوبت، جلوگیری از آفت زدگی و ایجاد رنگ سبز درخشان ایجاد می‌شود و معمولاً از مواد شیمیایی، موم عسل یا مشتقات نفت به وجود می‌آید و ماده‌ای مصنوعی است که می‌تواند در اثر خورده شدن در بدن تاثیرات منفی بگذارد.

پوست خیار حاوی ویتامین و فیبر فراوانی بوده و برای سلامت بدن بسیار مفید است، اما کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند در صورتی که تمایل به مصرف خیار با پوست آن را دارند حتماً از میوه‌های ارگانیک استفاده کنند و مطمئن شوند که در رشد و کشت آن از آفت‌کُش و انواع مواد شیمایی و واکس استفاده نشده است.

همچنین بخوانید :  عوارض خطرناک جراحی های زیبایی

مواد شیمیایی موجود درپوست خیار می‌تواند در برخی افراد باعث آلرژی‌های شدید غذایی شود به همین دلیل توصیه می‌شود افراد بویژه اگر سابقه آلرژی غذایی دارند حتماً خیار را بدون پوست مصرف کنند.

باشگاه خبرنگاران
پوست خیار را بخوریم یا دور بریزیم؟
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید