پذیرایی با دمنوش های گیاهی

پذیرایی از مهمان یکی از آداب و رسوم سنتی هر خانواده ایرانی است که از گذشته تا به حال وجود داشته است. خیلی از افراد بر این عقیده هستند پذیرایی با چای و نوشیدنی باعث استحکام در روابط و دوستی می شود. در ادامه مطلب به انواع دمنوش های گیاهی مفید برای پذیرایی از مهمان خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

پذیرایی با دمنوش های گیاهی

استفاده از دمنوش‌های گیاهی مانند چای دارچین، بابونه، گل محمدی، هل و گل گاوزبان باعث می‌شود افراد علاوه بر آشنایی با طعم جدید انواع چای، از سلامتی و آرامش اعصاب بیشتری نیز بهره‌مند شوند. بدون هیچ دغدغه و نگرانی از این چای‌های گیاهی و سالم استفاده کنید و مطمئن باشید که تمامی مهمان‌های‌تان هم از طعم این نوشیدنی‌ها لذت خواهند برد.

چای گل گاو‌زبان و سنبل الطیب

طبیعت: گرم و تر

خواص

خواب‌آور، آرامبخش اعصاب، پایین آورنده‌ی فشار خون، رفع خشونت نای و سینه، تنگی نفس، گلو درد، مقوی دماغ، معده و کبد سرد، افزایش ترشح ادرار، ضد سردرد‌های عصبی، درد کلیه، قولنج، اسپاسم، تشنج، صرع، سودا، صفرا، وسواس و سنگ کلیه.

طرز تهیه

دو قاشق غذاخوری (به اندازه‌ی یک مشت) گل گاو‌زبان را با یک قاشق غذا‌خوری (یک مشت کوچک) سنبل الطیب و دو لیوان آب جوش و کمی نبات، بگذارید تا نیم ساعت دم بکشد و به رنگ قرمز آلبالویی در‌آید. پذیرایی با دمنوش های گیاهی

چای بادرنجبویه

طبیعت: بسیار گرم

خواص

مقوی قلب و اعصاب، خون‌ساز، تقویت کننده‌ی سلول‌های مغز، فوق العاده آرام‌بخش، محرک معده، خواب‌آور، نشاط‌آور، ضد‌صدای گوش، تشنج، اسپاسم، بیماری‌های کلیوی، بوی بد دهان و خواب‌های وحشتناک.

طرز تهیه

یک مشت کوچک بادرنجبویه ‌را با دو لیوان آب سرد روی شعله‌ی مستقیم قرار دهید تا به نقطه‌ی جوش برسد. سپس اجازه دهید تا با شعله‌ی غیر‌مستقیم، خوب دم بکشد.

چای دارچین

طبیعت: گرم

خواص

ادرارآور، مفرح، محرک اعصاب، تقویت معده، کبد، قوه‌ی باه، قلب و عروق، کاهش دردکمر و مفاصل، تسریع جریان خون، نیرو بخش، باز کننده‌ی انسداد مجاری، پاک کردن سینه و حنجره، بالا بردن فشار خون، ضد‌اخلاط رطوبتی، پا درد‌های رطوبتی، سرفه‌های رطوبتی، دلهره، بوی بد دهان، دردهای استخوانی، دیابت و سردی بدن.

هشدار: این چای برای زنان باردار مضر است.

طرز تهیه

چند عدد چوب دارچین را با دو لیوان آب سرد روی شعله‌ی مستقیم قرار دهید تا آرام جوش بیایید. سپس با شعله‌ی غیر مستقیم دو الی سه ساعت دم بکشد تا رنگ آن آلبالویی شود. پذیرایی با دمنوش های گیاهی

چای زنجبیل

طبیعت: گرم و خشک

خواص

تقویت حافظه، قوه‌ی باه، جهاز هاضمه، معده، قوای رییسه‌ی بدن، خون‌ساز، تنظیم ادرار، خلط‌آور، ملین، درمان اسهال ساده و خونی، ضدسرطان، کاهش چربی خون، بالا بردن فشار خون، مفید برای قطع حیض، ضد‌ضعف اعصاب، رطوبت مزاج، بلغم، درد مفاصل، بیماری‌های مفصلی، کمر درد، مسمومیت غذایی، سرفه، تهوع و آشفتگی در مسافرت و انعقاد خون.

هشدار: زیاده‌روی در مصرف چای زنجبیل باعث فشار خون و ضعف نیروی جنسی می‌شود.

طرز تهیه

نصف قاشق چای‌خوری زنجبیل (بسته به ذائقه‌ی خود) را در یک لیوان آب جوش ریخته، در ظرف را گذاشته و اجازه دهید ده دقیقه بماند. سپس با کمی عسل مخلوط و میل کنید. پذیرایی با دمنوش های گیاهی

چای زعفران

طبیعت: گرم

خواص

منضج و مصلح عفونت بلغمی، محرک نیروی جنسی و قوای مفزی، مفرح، نشاط‌آور، خنده‌آور، ادرار‌آور، خلط‌آور، آرام‌بخش، مقوی کبد و جهاز تنفسی، مناسب برای تسریع در زایمان، تسکین آسم و سیاه سرفه، ضد‌سرفه، حساسیت و کرم خوردگی دندان.

چای نعنا

طبیعت: گرم

خواص

لطیف کننده‌ی خون، مفرح و مقوی قلب، مسکن ناراحتی‌های گوارشی، کمک به هضم غذا، مقوی اعصاب معده، بادشکن، اشتهاآور، دفع صفرا، پاک‌سازی و تقویت کبد و طحال، درمان سرما خوردگی و بیماری‌های حلق و گلو (از پونه قوی‌تر است) ضد‌نفخ، سکسکه، تهوع، اسهال، دل پیچه، بواسیر، دردشکم و تب.

طرز تهیه

یک قاشق غذاخوری نعنا را با سه لیوان آب جوش روی شعله‌ی غیر مستقیم قرار دهید تا دم بکشد.

چای گل سرخ

طبیعت: گرم

خواص

جلوگیری از تحلیل سلول‌های عصبی، ضد تشنج، ضددرد، خواب‌آور، ضدسرفه، خاصیت استاعی بر مجاری تنفسی، اثرات ضدمیکروبی، درمان آفت دهان، اثرات آنتی اکسیدان، قابض، مقوی، شاداب کننده، آرام‌بخش و ضدافسردگی است.

طرز تهیه

یک قاشق غذاخوری گلبرگ‌های گل سرخ را همراه یک قاشق چای‌خوری چای از هر نوع (سبز یا سیاه) که مایل باشید، دم کنید. پذیرایی با دمنوش های گیاهی

چای میوه‌ی نسترن

طبیعت: معتدل و خشک

خواص

سرشار از ویتامین C، مقوی معده، پایین آورنده‌ی فشار خون، ضد‌قند خون، درد و ورم کلیه و درمان اسهال.

طرز تهیه

پانزده عدد میوه‌ی نسترن را با دو لیوان آب سرد درون قوری ریخته و اجازه دهید تا با شعله‌ی مستقیم جوش آید. سپس شعله را کم کنید و بگذارید تا یک ساعت بماند و آب آن به تدریج بخار شود. این چای باید به مدت سه ساعت روی شعله‌ی غیر مستقیم بماند تا دم بکشد.

چای به لیمو

طبیعت: گرم

خواص

آرام بخش، خواب‌آور، تقویت حافظه و معده، رفع درد شکم، خستگی، رفع صدای گوش، ضد‌میگرن، سردرد، سرگیجه، تپش قلب، نفخ، آسم و اسپاسم.

طرز تهیه

یک قاشق غذاخوری به لیمو را با دو لیوان آب جوش روی شعله‌ی غیر مستقیم قرار دهید تا دم بکشد. پذیرایی با دمنوش های گیاهی

چای بهار نارنج

طبیعت: گرم و خشک

خواص

آرام‌بخش، مفرح، نشاط‌آور، اشتها‌آور، تقویت کننده‌ی قلب، اعصاب و نیروی جنسی، رفع دل پیچه و گاز معده، تسکین درد سینه و سردرد‌های عصبی.

طرز تهیه

یک قاشق غذا‌خوری بهار نارنج را همراه دو لیوان ‌آب‌ جوش روی شعله‌ی غیر مستقیم بگذارید تا دم بکشد.

اصول صحیح پذیرایی میان وعده‌ها

– از میوه‌های تازه یا سالاد میوه به جای شربت و بستنی استفاده کنید.

– از کشمش، خرما یا توت خشک به جای قند یا شکلات در کنار چای استفاده کنید.

– در صورت سرو آجیل از انواع بی نمک آن استفاده کنید.

– بهتر است این چای‌های گیاهی را با عسل، خرما یا توت میل کنید.

– اگر مبتلا به دیابت هستید چای را با عسل میل کنید.

– چای را می‌توان با چند قطره آبلیموی تازه هم میل کرد.

— پذیرایی با دمنوش های گیاهی

نیک و نو

به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط همکار گیاه یاب در تاریخ ۱ مرداد ۱۳۹۵ با موضوع زندگی سالم
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

طرز تهیه چای سبز
چای سبز یکی از سالم‌ترین و مفیدترین نوشیدنی‌هاست که سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی می‌باشد. مصرف این چای اشتها را سرکوب کرده و به سوزاندن چربی و تضمین سلامت قلب کمک می‌کند. اما احتمالا تا به حال روش‌های مختلف ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

زیره سیاه
زیره سیاه گیاهی 2 ساله ای می باشد که ارتفاع آن حدود سی الی هشتاد سانتی متر است. این گیاه با نام های دیگر نظیر زیره رومی ، شاه زیره و قرنباد یاد می شود. قسمت های مورد استفاده زیره سیاه فقط میوه ی آن می باشد. در ادامه مطلب به خواص زیره سیاه خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.