ورزش زیاد چه مشکلاتی به وجود می‌آورد؟

0
67

ورزش کردن مطمئنا یکی از بهترین ابزارها برای دست‌یابی به سلامتی و تندرستی میباشد، اما گاهی پیش می‌آید که افراد در دنیای ورزش غرق میشوند و بیش از اندازه و بیشتر از توان بدنشان به انجام تمرینات ورزشی می‌پردازند. در چنین وضعیتی ورزش نه تنها فایده‌ای ندارد بلکه حتی ممکن است باعث بروز مشکلات مختلفی گردد. در این نوشتار بیشتر به مضرات ورزش زیاد و بیش از اندازه می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

ورزش زیاد

اگرچه ورزش برای گردش خون و تقویت سیستم ایمنی و عملکرد قلب بسیار مفید است اما انجام بیش از حد آن می‌تواند به بدنتان آسیب برساند.

هنگامی که بیش از حد توان بدن ورزش می‌کنید و استراحتی برای خود در نظر نمی‌گیرید، بدنتان برخلاف تصورتان ضعیف و ضعیف تر شده و درد مفاصل امانتان را می‌برد.

ورزش بیش از اندازه باعث پیدایش مشکلات قلبی و عروقی، تپش قلب و نامنظم شدن ضربان قلب از مضرات ورزش زیاد است.

یکی از دیگر مشکلات عمده این دسته از افراد، تغییرات قابل توجه در عادات غذا خوردن است. افرادی که زیاد از حد ورزش می‌کنند به مرور زمان دچار بی‌اشتهایی شده و کمتر به سراغ غذا خوردن می‌روند.

علاوه بر آن مهم‌ترین خللی که ورزش زیاد برایتان بوجود می‌آورد اختلال در خواب است چرا که نیاز استراحت را از بدانتان دریغ کرده‌اید و فرصت استراحت ماهیچه‌ها برای بازیابی را کم کرده‌اید همین علت باعث اختلال در سیستم مغزی و خوابتان می‌شود بنابراین دیگر طعم یک خواب دلچسب و کافی را نمی‌چشید.

تحقیقات نشان داده است زنانی که در دوران جوانی بیش از حد توان بدنشان ورزش می‌کنند در میانسالی بیشتر دچار سکته‌های مغزی و قلبی خواهند شد.

همچنین بخوانید :  سوزاندن کالری با ورزش های موثر

اما اگر می‌خواهید ورزش جز سود، ضرری برایتان نداشته باشد آن را آهسته و پیوسته انجام دهید و زیاده روی در آن را کنار بگذارید همچنین به بدنتان فرصت استراحت و بازیابی دهید و یک رژیم غذایی سالم را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

جام‌جم‌آنلاین
ورزش زیاد چه مشکلاتی به وجود می‌آورد؟
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید