ورزشهای مفید برای درد دست

0
54

دست انسان را می توان ابزار طبیعی دانست که تمامی کارهای روزانه مان به آن بستگی دارد، از این رو باید در حفظ و سلامت فیزیکی آنها کوشا باشیم، به عنوان مثال بلند کردن وسایل سنگین و کش آمدن ناحیه مچها و تحمل وزن بار توسط انگشتان می تواند صدمه و فشار های زیادی را به مفاصل بیاورد که باعث متورم شدن و درد در ناحیه مذکور می شود. در ادامه مطلب می خواهیم به تمرین های ورزشی مفید برای تسکین درد دست بپردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

درد دست

قبل از شروع به ورزش کردن باید  به گرم کردن کف دست ، انگشتان و مچ دست بپردازید و به آن اولویت دهید. این کار کمک می‌کند انجام دادن حرکت بهتر شود و از درد و کوفتگی آن کاسته شود.دست درد و علت آن:در اغلب موارد علت  درد دست، آرتریت است زیرا قسمت غضروفی مفصل دچار فرسایش می‌شود، این امر باعث التهاب مایع سینوویال (که  برای محافظت  و نرمی مفصل تولید می‌کند) می‌شود. درد می‌تواند شدیدتر شود، به‌ویژه اگر به‌طور مکرر کاری مانند  تایپ با صفحه‌ کلید رایانه و … انجام می دهید.احتمالا با کم شدن قدرت دستان، انجام دادن کارهای روزمره نیز سخت می شود .درمان  درد:برای درمان ورم مفاصل دست، دارو هایی  مانند مسکن‌های خوراکی موجود است.  بهترین راه برای جلوگیری از درد ورزش دادن دست هاست. در این مطلب به نقل از سایت ام اس ان به چند نوع ورزش اشاره‌شده است:

مشت کردن دستان

این تمرین را می‌توان در هرجایی و هر وقت  که احساس سفت شدن در  دست می کنید  انجام دهید. دستتان را به جلو نگه‌ دارید و آرام‌آرام مشت کنید درحالی‌که شست  بیرون دست قرار دارد. دست را محکم فشار ندهید و این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید و سپس بادست دیگر انجام دهید.

همچنین بخوانید :  طولانی شدن عمر با ورزش های راکتی

انگشتان را تا کنید

دستتان را صاف نگه‌دارید. شستتان را خم‌کنید و برای چند ثانیه نگه‌دارید، سپس آن را صاف کنید. انگشت اشاره را به‌طرف کف دست خم‌کنید و مجدد به حالت قبل بر گردانید. این حرکت را روی تمامی انگشتان تکرار کنید . سپس این حرکت را روی دست دیگر نیز انجام دهید.

خم کردن شست

دست را صاف نگه‌دارید وانگشت شست را به‌طرف کف دست و به سمت انگشت کوچک بکشید و به مدت چند ثانیه نگه‌دارید ، سپس انگشت را به حالت قبل برگردانید. این حرکت را  ده بارو برای هر دودست انجام دهید.

حالت O ایجاد کنید

انگشتان را به سمت داخل خم کنید تا شکل O (لاتین) ایجاد شود. این حالت را برای چند ثانیه نگه‌دارید و مجدد انگشتان را صاف کنید. هرگاه که احساس سفتی یا درد دست کردید، این حرکت را چند بار انجام دهید.

بلند کردن انگشت

کف دست را صاف روی میز قرار دهید سپس آرام ‌آرام شست را از سطح میز جدا کنید و برای چند ثانیه نگه‌دارید. این حرکت را  برای هر انگشت در هر دو دست انجام دهید.

کشش مچ

دست راست را درحالی‌ که انگشتان  دست به سمت پایین قرار دارد به جلو نگه‌دارید. با کمک دست چپ همان طور که در عکس نشان داده شده است، روی دست راست فشار بیاورید تا این‌که احساس کشیدگی در مچ و دست کنید. این حالت را به  مدت چند ثانیه حفظ و ۱۰ بار تکرار کنید. این حرکت را  برای دست چپ نیز انجام دهید.

اینها روشهای بسیار مفیدی بود برای درمان درد دست با ورزش

روزنامه خراسان

ورزشهای مفید برای درد دست
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید