هومیوپاتی تلقین یا درمان؟

0
42

هومیوپاتی از روش های درمانی طب مکمل است که در آن ساختار بدن (جسمی و روانی) دارای قدرت ترمیم است. آنچه باعث عدم بهبودی و مزمن شدن بیماری می شود، اشکال در ساز و کار سیستم حیاتی (ایمنی) بدن است و در صورت حل این مشکل به راحتی می توان بر بیماری غلبه کرد. از آنجایی که داروهای هومیوپاتی قدرت تحریک نقاط مختلف سیستم حیاتی بدن را دارند، فیزیولوژی بدن را به شکل مطلوبی برای رسیدن به سلامت تحریک و تقویت می کنند. در ادامه ابعاد دیگر هومیوپاتی را برای تان آورده ایم. با گیاه یاب همراه باشید.

هومیوپاتی

هومیوپاتی کدام بیماری را درمان می کند؟

هومیـوپاتی در زمینه ی بعضی از بیماری ها مانند سردرد، سینوزیت، حساسیت های فصلی، مشکلات گوارشی، تیروئیدی،قلبی و ریوی به خصوص آسم، کیست های سینه، سنگ های کلیوی، عفونت های ادراری، اختلالات جنسی مثل سردمزاجی یا میل جنسی بیش از حد، مشکلات زنان و زایمان مانند نازایی و دیر زایی، فیبروم های رحمی، کیست های تخمدان و اختلالات قاعدگی و دردهای قبل از آن، درد های استخوانی و عضلانی، مشکلات پوستی، روحی– روانی مانند افسردگی و اظطراب ها درصد موفقیت بالایی دارد. همچنین در درمان آسیب هایی مثل شوک ها،پیچ خوردگی ها، شکستگی ها و ترمیم زخم ها و سوختگی ها کاربرد دارد.

محدودیت های هومیوپاتی

اثر درمانی هومیـوپاتی در بیماری های مزمن و پیشرفته مانند سرطان یا ایدز کم است، هرچند که اخباری از بهبودی این بیماری ها توسط هومیوپاتی اعلام شده است. در این جا محدودیت درمانگر به دلیل نیروی حیاتی کم و تحلیل رفته ی بیمار است. محدودیت دیگر هومیوپاتی در مورد بیمارانی است که سالیان سال از داروهای سنگینی مانند کورتون ها، هورمون ها، مخدر ها، داروهای شیمی درمانی یا داروهای مانند لیتیوم استفاده کرده اند. البته سابقه ی مصرف این داروها، مغایرت ۱۰۰ با استفاده از داروهای هومیوپاتی ندارد، ولی در این موارد مدت درمان بسیار طولانی خواهد بود یا بیمار باید بیرون ریزی های شدیدی را تحمل کند که بسیاری از اوقات این دو مورد ذکر شده خارج از تحمل است.

محدودیت دیگر هومیـوپاتی در برخی از حوادث است. مثلا در مورد شکستگی استخوان، شما باید استخوان را جا انداخته و گچ گیری کنید، اما می توان در این موارد نوعی داروی هومیوپاتی تجویز کرد و گچ گیری کنید، اما می توان در این موارد نوعی داروی هومیوپاتی تجویز کرد که طول مدت جوش خوردن شکستگی را کوتاه کند یا رگ پاره شده را حتما باید جراحی ترمیم کرد، ولی می توان با داروی هومیوپاتی زمان بهبودی را سرعت بخشید. از دیگر موارد محدودیت هومیوپاتی سبک زندگی فرد است.

به عنوان مثال کسی که شغل او پر از استرس های کاری است، داروهای هومیوپاتی بر او کم اثرتر خواهند بود، زیرا انرژی فرد دائما در حال تحلیل رفتن است یا اگر شغل فرد با بی خوابی همراه باشد، طبیعتا این بی خوابی یک سری مشکلات جسمی و روحی به همراه خواهد داشت.

مدت زمان درمان

زمان درمان با داروهای هومیوپاتی ارتباط مستقیم با موارد زیر دارد:

– اگر بیمار مجبور به استفاده از داروهای شیمایی باشد مثل انسولین، داروهای فشارخون و داروهای اعصاب، طول مدت درمان بیشتر خواهد بود.

– اگر فرد بهداشت شغلی، روانی، غذایی و … را رعایت نکند، طول مدت درمان بشتر خواهد بود.

– هرچه بیمار جوان تر باشد، عمق بیماری کمتر و طول مدت درمان کوتاه تر خواهد بود.

– اگر بیماری ارثی باشد، چون عمق بیماری بیشتر است، طول مدت درمان طولانی تر خواهد بود.

– هرچه تعداد بیماری های فرد بیشتر باشد، طول مدت درمان طولانی تر خواهد بود.

– پاسخ بدن فرد به داروهای هومیوپاتی نیز مهم است.

هومیوپاتی

آیا هومیوپاتی تلقین است؟

باید بدانید روش تلقین درمانی نیز وجود دارد که متفاوت از هومیوپاتی است. شما می توانید با تلقین برای خود سرطان درست کنید یا حتی آن را معالجه کنید! ولی برای این کار نیاز به انرژی زیاد و ساعت ها وقت است، در حالی که در هومیوپاتی بیمار بدون آن که بخواهد تمرکز خاصی را انجام دهد یا وقت خاصی را برای درمان خود صرف کند، بهبود می یابد و این در موارد حاد کاملا آشکار است. بسیاری از بیماران بوده اند که با اسهال و استفراغ یا آنفلوانزای حاد با حال عمومی بد مراجعه کرده اند ولی با کمک داروهای هومیوپاتی در طی ۲۴ ساعت بهبود یافته اند. این واقعیت است که اگر فردی به پزشک خود اعتقاد داشته باشد (صرف نظر از نوع طب به کار رفته) بهتر و سریع تر نتیجه می گیرد.

همچنین بخوانید :  آیا مصرف پودر کلاژن خوراکی مفید است

هومیوپاتی برای زنان باردار و نوزادان چگونه است؟

داروهای هومـیوپاتی در مقدار تجویز شده عارضه ی جانبی ندارند، بنابراین نوزادان و خانم های باردار (حتی در سه ماه اول بارداری) نیز می توانند از آن ها استفاده بکنند. از آنجایی که فرزندان بسیاری از حالت های ذهنی و جسمی خود را از والدین شان به ارث می برند، توصیه می شود کسانی که هنوز ازدواج نکرده اند یا بچه دار نشده اند هرچه سریع تر به یک پزشک هومیوپات مراجعه کنند تا طی روند استفاده از داروهای هومیوپاتی این خمیر مایه ی مشکلات جسمی یا ذهنی که در همه ی ما وجود دارد و در هومیوپاتی آن را به نام میازم می شناسیم، به شکلی خفیف تر به نسل بعد انتقال یابد تا بتوانیم نسلی سالم تر از خودی به جا بگذاریم.

مضرات هومیوپاتی

هومیوپاتی روش درمانی بسیار کم خطر است، اما اصولا هر ماده دارویی که خاصیت درمانی دارد ممکن است خاصیت سمی نیز داشته باشد. در پزشکی کلاسیک، از یک ماده دارویی خاص تنها خواص شفابخش آن اختیار می شود و دیگر خواص دارو را به طور قراردادی آثار سو دارو حساب می کنند و سعی بر این است خواص درمانی بر خواص سمی برتری داشته باشد. در هومیوپاتی تمام خواص داروها با هم در نظر گرفته می شود و هیچ خصوصیتی از دارو بی توجه نمی ماند. یک داروی شیمیایی اگر به طور متوسط سه تا پنج برابر دوز درمانی استفاده شود، اثر سمی خود را نشان می دهد که این مقدار در بسیاری از موارد تنها دو برابر دوز درمانی داروست.

یعنی اگر شما به جای یک قرص، دو قرص بخورید، عوارض دارو که گاهی غیر قابل جبران است، بروز می کند. در مورد داروی هومیـوپاتی دوز آسیب رسانده، صدها برابر مقدار درمانی است که باید در فاصله های کوتاه و مکرر مصرف شود. واضح است که تقریبا هیچ هومیوپات مجربی چنین تجویزی نمی کند. گاهی قطع مصرف دارو برای برطرف شدن علائم دارویی کافی و گاهی مورد نیاز است تا با داروهای خاص هومیوپاتی عمل خنثی سازی انجام شود.

به هر صورت اگر این نحوه غلط دارو ادامه یابد، می تواند مانند هر درمان دارویی دیگری عوارض جدی داشته باشد، بنابراین باید داروهای هومیوپاتی از دسترس کودکان و همین طور افراد روان پریش دور نگه داشته شود. این عوارض متفاوت از تشدید دارویی است و در این پدیده هیچ آثار منفی در بدن نمی ماند و قسمتی از روند درمان محسوب می شود.

خطر دیگری که در هومیـوپاتی در رابطه با بیماری های خطرناک است این است که اگر هومیوپات به خطرهای احتمالی بی توجه باشد، ممکن است بیمار آسیب ببیند. اما نگرانی هایی نیز در بین بیماران در رابطه با درمان هومیوپاتی وجود دارد که بی مورد هستند. گاهی بیماران با توجه به این که در مدت زمان خاص اثر داروی هومیوپاتی از بین رفته و بیماری بازمیگردد، نگران می شوند که شاید به داروهای هومیوپاتی اعتیاد پیدا کنند! ولی داروهای هومیوپاتی به هیچ وجه اعتیاد آور نبوده و بیمارانی که به چند تکرار و ادامه طولانی مدت دارو نیاز دارند بعد از مدتی کاملا درمان شده و نیازی به استفاده از دارو نخواهند داشت.

گاهی بیماران نگران هستند اگر درمان هومـیوپاتی را ادامه ندهند، ممکن است مشکلی برای آنان ایجاد شود که این مورد نیز کاملا بی مورد است و اگر بیماری به هر دلیل در حین درمان از ادامه آن منصرف شود هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد.

نیک و نو
هومیوپاتی تلقین یا درمان؟
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید