هشدار درباره مصرف چربی ترانس

0
108

مطمئنا درباره مضرات چربی ترانس شنیده‌اید، این چربی‌ها در خوراکی‌های فرآوری شده و غذاهای سرخ شده مانند چیپس، سیب زمینی سرخ کرده، همبرگر و… یافت میشوند. متاسفانه اغلب مردم خطر مصرف چربی ترانس را نادیده می‌گیرند و رژیم غذایی خود را با خوراکی‌هایی که سرشار از این نوع روغن هستند پُر می‌کنند. در این نوشتار قصد داریم به بررسی خطر مصرف چربی‌های ترانس بپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

چربی ترانس

چربی ترانس که در محصولاتی نظیر چیپس، کلوچه ها و مواد خوراکی سرخ شده یاقت می شود، با افزایش ریسک بیماری قبلی ارتباط دارند. در برخی شهرهای آمریکا سیاست کاهش مصرف چربی ترانس در غذاهای رستورانی اجرا شده است.

دکتر اریک برندت، عضو تیم مطالعه از دانشکده پزشکی یل آمریکا، عنوان می کند: «مطالعه ما بر قدرت سیاست گذاری عمومی در راستای تاثیر بر سلامت قلب و عروق جمعیت تاکید دارد. چربی های ترانس برای سلامت قلب و عروق زیان آور بوده و حذف یا کاهش میزان مصرف آنها می تواند تاثیر قابل توجهی بر کاهش نرخ بروز سکته و حمله قلبی داشته باشد.»

در این مطالعه، محققان داده های شهرهای مختلف ایالت نیویورک را که دارای محدودیت یا بدون محدودیت مصرف چربی های ترانس بودند از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۳ بررسی کردند.

مطالعه نشان داد در مناطق دارای محدودیت مصرف این نوع چربی ۶ درصد کاهش در نرخ بستری شدن به دلیل حمله قلبی و سکته در طول سه سال مشاهده شد.

مهر
هشدار درباره مصرف چربی ترانس
به این مطلب امتیاز بدید!
همچنین بخوانید :  علائم کمبود اکسیژن خون
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید