هزینه درمان بیماران MS : ماهانه ۲ میلیون تومان

به گزارش گیاه یاب به نقل از خبرگزاری فارس، ابوالقاسم نجفی در نشست خبری که در ارتباط با سیزدهمین کنگره MS برگزار شد، اظهار داشت:‌ انجمن MS یک تشکل غیردولتی بوده که سال ۱۳۷۸ تأسیس شده و دارای مجوز قانونی است.

بیماران MS

وی افزود: این انجمن حمایت درمانی، دارویی و توانبخشی از بیماران را انجام داده و هر چند وقت یکبار کلاس‌های آموزشی برای این بیماران برگزار می‌کند و موضوعات عام و تخصصی در اختیار بیماران و خانواده‌های آنها قرار می‌گیرد.

معاون توانبخشی انجمن MS با اشاره به اینکه از زمان تشکیل این انجمن بیش از ۲۵ هزار پرونده تا کنون ثبت شده است، گفت: حدود ۶ هزار از این پرونده‌ها مربوط به بیماران مرد و بیش از ۱۸ هزار مربوط به بیماران زن بوده است.

نجفی اضافه کرد: همچنین کلاس‌های خاص روانشناسی، مهارت زندگی و توانبخشی برای بیماران از طریق این انجمن برگزار می‌کنیم و هم اکنون در ۲۵ استان و ۱۲ شهرستان شعب انجمن دایر است و افراد برای عضویت در انجمن باید گواهی پزشک متخصص، دو قطعه عکس، کپی کارت ملی و شناسنامه و جواب MRI را به همراه داشته باشند.

هزینه درمان بیماران MS : ماهانه ۲ میلیون تومان

وی با اشاره به اینکه فیزیوتراپی و انجام برنامه‌های توانبخشی برای کمک به بیماران MS بسیار مؤثر است، گفت: هزینه‌های بیماران در دو بخش هزینه‌های دارویی و توانبخشی تقسیم شده که می‌توان گفت یک بیماری مبتلا به MS ماهانه ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان هزینه بهداشت و درمان آن است.

معاون توانبخشی انجمن MS اضافه کرد: در شرایط فعلی ۱۵۰۰ بیمار ماهانه هزینه دارویی از انجمن دریافت کرده، البته این مسئله به شرایط بیمار و وضعیت اقتصادی آن بستگی دارد.

به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۵ با موضوع اخبار دنیای سلامت
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

مرغ گریل شده با کره بادام زمینی
این غذا بهترین گزینه برای زمانی است که میهمان ناخوانده دارید و نمی‌دانید چه چیزی درست کنید. همچنین مرغ گریل شده با کره بادام زمینی یک غذای مغذی و کم‌کالری است که انتخابی عالی برای یک وعدۀ شام رژیمی می‌باشد. زمان ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.