هزینه درمان بیماران MS : ماهانه ۲ میلیون تومان

0
43

به گزارش گیاه یاب به نقل از خبرگزاری فارس، ابوالقاسم نجفی در نشست خبری که در ارتباط با سیزدهمین کنگره MS برگزار شد، اظهار داشت:‌ انجمن MS یک تشکل غیردولتی بوده که سال ۱۳۷۸ تأسیس شده و دارای مجوز قانونی است.

بیماران MS

وی افزود: این انجمن حمایت درمانی، دارویی و توانبخشی از بیماران را انجام داده و هر چند وقت یکبار کلاس‌های آموزشی برای این بیماران برگزار می‌کند و موضوعات عام و تخصصی در اختیار بیماران و خانواده‌های آنها قرار می‌گیرد.

معاون توانبخشی انجمن MS با اشاره به اینکه از زمان تشکیل این انجمن بیش از ۲۵ هزار پرونده تا کنون ثبت شده است، گفت: حدود ۶ هزار از این پرونده‌ها مربوط به بیماران مرد و بیش از ۱۸ هزار مربوط به بیماران زن بوده است.

نجفی اضافه کرد: همچنین کلاس‌های خاص روانشناسی، مهارت زندگی و توانبخشی برای بیماران از طریق این انجمن برگزار می‌کنیم و هم اکنون در ۲۵ استان و ۱۲ شهرستان شعب انجمن دایر است و افراد برای عضویت در انجمن باید گواهی پزشک متخصص، دو قطعه عکس، کپی کارت ملی و شناسنامه و جواب MRI را به همراه داشته باشند.

هزینه درمان بیماران MS : ماهانه ۲ میلیون تومان

وی با اشاره به اینکه فیزیوتراپی و انجام برنامه‌های توانبخشی برای کمک به بیماران MS بسیار مؤثر است، گفت: هزینه‌های بیماران در دو بخش هزینه‌های دارویی و توانبخشی تقسیم شده که می‌توان گفت یک بیماری مبتلا به MS ماهانه ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان هزینه بهداشت و درمان آن است.

معاون توانبخشی انجمن MS اضافه کرد: در شرایط فعلی ۱۵۰۰ بیمار ماهانه هزینه دارویی از انجمن دریافت کرده، البته این مسئله به شرایط بیمار و وضعیت اقتصادی آن بستگی دارد.

همچنین بخوانید :  هیچ پژوهشکده طب سنتی در کشور نداریم
هزینه درمان بیماران MS : ماهانه ۲ میلیون تومان
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید