نکاتی که قبل از رژیم باید آنها را باور داشت

اجرای رژیم یکسری ضرورت‌های « روانی و شناختی » و یکسری شرایط و ضروریات بنیادی برای خود « رژیم کاهش وزن » دارد. امروز ضروریات روانی و محرک های روانی برای کنار آمدن با اجرای رژیم را بازگو می‌کنیم. در ابتدا باید اصول بنیادی زیر را بپذیریم:

رژیم

عدم وجود معجزه

پذیرفتن این نکته که اضافه وزن و چاقی طی یک معجزه از بین نخواهد رفت. یعنی نباید به این فکر باشید که شب بخوابند و فردا صبح بلند شوند و ببینند که مانکن شده‌اند.

داشتن برنامه علمی و کارشناسی

باید بپذیریم که چاقی  و اضافه وزن یک شبه بوجود نیامده است و با یک نگاه واقع‌بینانه باید خودمان را برای یک برنامه کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت آماده کنیم.

داشتن محرک اولیه برای رژیم

پذیرفتن اینکه برنامه کوتاه مدت کاهش سایز ، محرکی عالی برای ایجاد اشتیاق و ادامه کار است.

تصمیم برای عالی بودن

شرط لازم برای ماندن در شرایط ایده‌آل ، رعایت برنامه درازمدت است، پس باید پذیرای این موضوع باشیم. ما انسان‌ها ۱۰ یا ۲۰ بار به دنیا نمی‌آییم و قرار نیست ۵۰۰ سال در سن جوانی بمانیم که بخواهیم با دست روی دست گذاشتن و بی‌تفاوتی ، بدن‌مان را منهدم کنیم.

یافتن سرگرمی‌های منطقی

ایمان داشتن به این موضوع که خوردن تنها لذت کهکشان راه شیری نیست و باید قدر سلامت و زیبایی خود را بدانیم.

راه میانبر ممنوع

راه میانبری  برای رسیدن به کاهش وزن ، جز راه‌های متعارف علمی (اعم از رژیم غذایی ، ورزش ، داروهای مجاز و عمل‌های جراحی مجاز) وجود ندارد. پس سلامت‌مان را با گوش سپردن به افراد غیرمتخصص و شایعاتی که سرزبان‌ها میچرخد ، به خطر نیندازیم و وقت خود را هدر ندهیم.

تسلیم تعارف نشویم

یقین پیدا کنیم که اگر حین اجرای رژیم می‌خواهیم موفق شویم، باید یاد بگیریم وقتی با تعارف‌ غذایی مواجه می‌شویم یک «نه» مودبانه بگوییم. یکی دیگر از مهمترین دلایل شکست رژیم غذایی در کشورمان ، عادت فرهنگی « تعارف غذایی » است. تعارف غذا از نشانه‌های دوست داشتن و ادب است، ولی باید این حقیقت را در نظر بگیریم که وقتی عنوان می‌کنیم تحت رژیم هستیم ( حالا به هردلیلی ، از دلیل سلامت و بیماری گرفته تا زیبایی و تناسب اندام ) اطرافیان باید به تصمیم ما احترام بگذارند و ما هم با تعارفات مکرر غذایی، با اکراه ، رژیم غذایی‌مان را نشکنیم.

بهانه شغلی نیاوریم

کار فکری و شغل‌مان را بهانه عدم توانایی برای اجرای رژیم قرار ندهیم چون کار فکری نیاز به انرژی بیشتر ندارد.

مشورت کارشناسی کنیم

قبل از انجام هرگونه ورزش یا رژیم از کارشناسان و متخصصان مربوطه سوال کنیم چون بعضی ورزش‌ها لزوما به کاهش وزن کمک نمی‌کنند.

چاقی را بیماری بدانیم

باید چاقی را با یک بیماری برابر بدانیم و همانطور که تا ریشه کن شدن بیماری دست از معالجه برنمی‌داریم، به فرآیند کاهش وزن نیز چنین نگاهی داشته باشیم.

منظم و پیگیر باشیم

افرادی که منظم‌ و پیگیر هستند، بهترین و ماندگارترین جواب را می‌گیرند چرا که خود را موظف می‌بینند تا دستورات غذایی را رعایت کنند.

واقع بین باشیم

بعضی اوقات بدن در مرحله‌ای است که اگر افراد رژیم غذایی را رعایت نکنند، وزنشان بیشتر می‌شود. حال اگر فرد رژیم بگیرد حداقل فایده‌اش این است که وزن را کنترل می‌کند تا زیاد نشود و در فرصت مناسب دیگری با تغییر روش، وزن را کم کند.

اقدام به هنگام

پذیرفتن اینکه هرچه برای کاهش وزن دیرتر اقدام کنیم، هم کار را سخت تر کرده ، هم زمان را طولانی‌تر و هم عوارض دیگر از جمله عوارض پوستی و شلی پوستی را رقم زده ایم.

پس کار امروز را به فردا نمی‌اندازیم، مخصوصا اگر پای سلامت‌مان درمیان باشد.


منبع : سیب سبز

نکاتی که قبل از رژیم باید آنها را باور داشت
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ با موضوع زندگی سالم
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

کاری نخود
ما معمولا پیشنهاد می‌کنیم که خودتان نخود را در خانه بپزید، اما استفاده از کنسرو نخود به شما کمک می‌کند تا غذایتان بسیار سریع آماده شود. با گیاه یاب همراه باشید تا به طرز تهیه کاری نخود بپردازیم. ۴۰ دقیقه‌ای آماده ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

گلابی
میوه گلابی با رنگ های سبز یا زرد ، آبدار و مخروطی شکل است که طعمی خوش و بسیار معطر است. این میوه خوشمزه و پرخاصیت در بین مردم مناطق مختلف به شاه میوه یا آمرود نیز معروف است که به میوه پیوندی و شاداب آن شاه آمرود گویند. گیاه گلابی بومی آسیای غربی و اروپای شرقی مخصوصاً نواحی شمال غربی ایران و کوههای قفقاز می باشد. ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص سوسن عنبر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی روغن بنفشه برای نوزاد روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن فندق برای مژه روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی پودر عسل چیست کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.