نکاتی درباره وزن مناسب برای بارداری

آیا چاقی و لاغری در قدرت باروری زنان تاثیرگذار هستند؟ وزن مناسب برای بارداری چقدر است؟ در این نوشتار به همراه متخصص درمان ناباروری به بررسی نکاتی درباره وزن مناسب برای بارداری و تاثیر آن بر میزان باروری می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

وزن مناسب برای بارداری

سهیلا انصاری پور مسئول کلینیک سقط مکرر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا با بیان اینکه تولید مثل و بارورى در زنان تحت تاثیر عوامل محیطى که اکثرا قابل پیشگیرى هستند، قرار دارد، اظهار کرد: سبک زندگى، دارو‌ها و آلودگى محیطى بر روى میزان بارورى تاثیر بسزایى دارند.

وى ادامه داد: میزان بارورى در خانم هاى خیلى لاغر و خیلى چاق کاهش پیدا مى کند، افرادی که BMI یا شاخص توده بدنى آنها بالاى ٣۵ است زمان تا باردارى تا ٢ برابر و افرادى که شاخص توده بدنى آن‌ها زیر ١٩ بوده و به عبارتى خیلى لاغر هستند زمان تا باردارى آنها تا ۴ برابر افزایش پیدا مى کند.

انصارى پور با بیان اینکه کاهش بارورى در نتیجه افزایش یا کاهش BMI نشان از تاثیر تغذیه در باردارى است، افزود: تغذیه رژیم غذایى و ورزش بر روى باردارى تاثیر گذارند البته این موضوع در افراد با مشکلات در روند تخمک گذارى به اثبات رسیده است.

مسئول کلینیک سقط مکرر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا عنوان کرد: مطالعات در زمینه تغییرات عادى رژیم غذایى مانند مصرف ویتامین ها، آنتى اکسیدان ها، رژیم گیاه خوارى، کم چربى و داروهاى گیاهى در خانم هایى که تخمک گذارى طبیعى دارند محدود است.

وى تصریح کرد: تحقیقات انجام شده بر روى خانم هایى که با مشکل عدم تخمک گذارى مزمن یا به اصطلاح سندرم تخمدان پلى کیستیک مواجه هستند نشان داده که عوامل محیطى، چون سبک زندگى و رژیم غذایى نادرست موجب تغییر در روند باردارى مى شوند.

باشگاه خبرنگاران
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۱۹ تیر ۱۳۹۶ با موضوع زنان و زایمان

آشپزی سالم

طرز تهیه چای سبز
چای سبز یکی از سالم‌ترین و مفیدترین نوشیدنی‌هاست که سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی می‌باشد. مصرف این چای اشتها را سرکوب کرده و به سوزاندن چربی و تضمین سلامت قلب کمک می‌کند. اما احتمالا تا به حال روش‌های مختلف ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

گل محمدی
گل محمدی منشاء آن در ایران است و در ارتفاعات و مناطق خشک کشت می شود. یکی از خوبی رویش گل محمدی در ایران، آفت نزدن در مناطق سرد و خشک است که نیاز به سم پاشی ندارد از این رو کیفیت گل محمدی در بهترین حالتش باقی می ماند. در ادامه مطلب به انواع خواص و کاربردهای گل محمدی خواهیم پرداخت. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.