نوشیدن آب در نیمه شب خطرناک است

0
90

افراد زیادی وجود دارند که عادت دارند هنگام خوابیدن یک پارچ یا لیوان آب را در نزدیکی خود قرار دهند تا اگر در نیمه شب از فرط تشنگی بیدار شدند، بتوانند به راحتی آب نوشیده و تشنگی خود را برطرف کنند. اما محققان به تازگی با انجام پژوهش هایی به این نتیجه رسیده اند که نوشیدن آب در نیمه شب میتواند مشکلاتی را برای سلامتی انسان به وجود آورد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

نیمه شب

هرگز لیوان، بطری یا پارچ آب را بدون در، در هوای آزاد اتاق قرار ندهید؛ زیرا ممکن است حشره ای در داخل ظرف آب بیفتد یا با نشستن بر روی لبه های ظرف آلودگی را منتقل کند. در واقع آبی که شما در کنار خود در محیط قرار می‌دهید، مانند مواد غذایی دارای کربوهیدرات و پروتئین نیست، اما می‌تواند به راحتی دچار آلودگی میکروذرات شود.

افزون بر این، در ظروف بدون در، آب با گرد و غبار و آلودگی های هوا تماس داشته و موجب به خطر انداختن سلامتی شما می شود.

دکتر مارک لیوی، متخصص مراقبت های اولیه در یک مرکز پزشکی در ماساچوست می گوید: در دهان و بزاق ما باکتری هایی زندگی می کنند و وقتی فردی احساس تشنگی کرده و با لیوان یا بطری، آب می نوشد، این باکتری ها به ظرف منتقل شده و هنگامی که فرد درخواب به سر می برد، میکروب ها و باکتری ها فرصت رشد و تکثیر پیدا می کنند.

وی افزود: اغلب افرادی که عادت دارند در بین خواب آب بنوشند، چندین بار از خواب بیدار شده و از همان لیوان و ظرف بالای سر خود آب نوشیده و تشنگی خود را برطرف می کنند. اما آن هنگام که فرد مجددا از خواب بیدار شده و از همین لیوان یا بطری آب می نوشد، باکتری هایی که از دهان فرد به لیوان منتقل و با آلودگی ها هوا و گرد و غبار تکثیر شده اند، به بدن او راه پیدا کرده و موجب بیماری می شوند.

همچنین بخوانید :  این میوه پاییزی را از دست ندهید!

بهترین راهکار برای این افراد این است که ظرف یا بطری آب را بالای سرشان قرار داده و هر بار که از خواب بیدار می شوند، از لیوان های یک بار مصرف استفاده کنند یا دو یا سه لیوان بالای سرشان قرار داده تا هر بار از یک لیوان آب بنوشند و بیمار نشوند.

استفاده از لیوانی که با بزاق دهان آغشته شده و چند ساعت این بزاق در معرض هوا قرار داشته، برای افراد با سیستم ایمنی ضعیف مانند بیماران مبتلا به اچ آی وی، بیماران پیوندی و سرطانی های تحت شیمی درمانی بسیار خطرناک است.

باشگاه خبرنگاران
نوشیدن آب در نیمه شب خطرناک است
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید