نقش میوه و سبزی در تغذیه بدنسازی

0
55

تغذیه خوب بخش حیاتی سلامت و تناسب اندام است. تغذیه بدنسازی اگر صحیح باشد، به کاهش، حفظ و یا افزایش وزن به شکل درست کمک می‌کند و خطر امراضی از قبیل ناراحتی‌های قلبی، دیابت و سرطان را کاهش می‌دهد و انرژی لازم برای تمرین کردن را تأمین می‌کند. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

تغذیه بدنسازی

بهترین میوه‌ها و سبزیجات برای تغذیه بدنسازی

آووکادو

آووکادو یکی از میوه هاییی است که چربی دارد اما چربی آن به گونه ای سات که شما را سلامت نگه می دارد. آوکادو حاوی فیبر و ویتامین B6  بوده و منبع غنی ویتامین E است که طول عمر سلولهای قرمز را زیاد کرده و از آسیب دیدن سلول های بدن جلوگیری می کند.

موز

موز میان ورزشکاران بسیار مشهور است زیرا مخلوطی از انواع کربوهیدرات ها است که تولید انرژی می کند. منبع خوبی از فیبر رژیمی، ویتامین C و B6 می باشد. یک موز متوسط حدود ۱۰۰ کالری دارد. همچنین موز سرشار از پتاسیم است که به سلامت قلب، کلیه ها و سیستم عصبی کمک می کند.

کلم بروکلی

سرشار از ویتامین C  وفیبر، تامین کننده آهن، پتاسیم، ویتامین E، ویتامین B و بتاکاروتن است. کلم بروکلی کم چرب است و ۱۰۰ گرم آن ۲۵ کالری تولیدمی کند. هرچه رنگ آن تیره تر باش، بتاکاروتن آن نیز بیشتر است.

هویج

هویج سرشار از بتاکاروتن است که در بدن به ویتامین A تبدیل می شود و به دید در شب کمک می کند. بدن ما از هویج پخته نسبت به هویج خام بتاکاروتن بیشتری جذب می کند.

فلفل سبز

یک عدد فلفل سبز شیرین اندازه متوسط حاوی ۲۰ کالری است و منبع غنی ویتامین C  و اسید فولیک می باشد.

همچنین بخوانید :  کاهش وزن با حرکات ورزشی

پرتقال

تنها یک عدد پرتقال اندازه متوسط ۷۶ میلی گرم ویتامین C و۵۰ کالری دارد. پرتقال سرشار از فیبر است و علاوه بر سایر کاروتن ها، مقداری بتاکاروتن، نیز دارد. پوست بیرونی و پوست سفید پرتقال حاوی پکتین  (نوعی فیبر قابل حل) فراوانی است که حداقل دلیل اصلی شهرت پرتقال در جلوگیری از سرماخوردگی است.

کتاب بدنسازی برای همه
نقش میوه و سبزی در تغذیه بدنسازی
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید