نقش بازی های ویدئویی در تقویت قدرت مغز

0
17

بازی های ویدئویی یا رایانه‌ای در سراسر جهان میلیون‌ها طرفدار دارند و در کنار صنعت‌های بزرگی مانند فیلم و سینما قرار میگیرند. متاسفانه رویکرد بسیاری از والدین نسبت به بازی های ویدئویی منفی بوده و به طور کامل کودکان خود را از انجام فعالیت‌های مرتبط با آن منع میکنند. در صورتی که محققان معتقدند که انجام بازی‌های رایانه‌ای در صورتی که کنترل شده و بیش از اندازه نباشد میتواند توانایی‌های ذهنی و مغزی کودک را تقویت کند. با گیاه یاب همراه باشید.

بازی های ویدئویی

نقش بازی های ویدئویی در تقویت قدرت مغز

کراگ استارک از اعضای تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا گفت: «معمولا توصیه می شود که سبک زندگی پرتحرک می تواند فاکتور مهمی در روند افزایش سنی و شناختی باشد اما بازی های ویدئویی هم می توانند نقش مهمی در حفظ سلامت مغز داشته باشند.»

محقان به مدت دو هفته، از دانشجویانی که اهل بازی های رایانه ای نبودند درخواست کردند تا به مدت ۳۰ دقیقه در روز بازی های سه بعدی یا دو بعدی انجام دهند.

قبل و بعد از این دوره دو هفته، از دانشجویان تست حافظه به عمل آمد. دانشجویانی که بازی سه بعدی انجام داده بودند در مقایسه با افرادی که بازی های دوبعدی انجام داده بودند، در انجام تست حافظه بهتر عمل کردند.

عملکرد حافظه افرادی که بازی های سه بعدی انجام داده بودند ۱۲ درصد بهبود یافته بود؛ معمولا در سنین بین ۴۵ تا ۷۰ سال همین میزان کاهش در حافظه افراد دیده می شود.

استارک در این باره می افزاید: «اول اینکه بازی های سه بعدی، در مقایسه با بازی های دو بعدی، کمی مطالب بیشتری دارند و اطلاعات سه بعدی بیشتری در آن یافت می شود. دوم اینکه بازی های سه بعدی پیچیده تر بوده و اطلاعات بیشتری برای یادگیری ارائه می دهند.»

همچنین بخوانید :  مکمل های تقلبی ورزشی و خطرات آن
مهر
نقش بازی های ویدئویی در تقویت قدرت مغز
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید