مقایسه غذاهای سلف دانشگاه های جهان

0
114

تغذیه در دوران دانشجویی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید مورد توجه قرار گیرد. کیفیت غذاهای سلف دانشگاه ها در سراسر جهان متفاوت است و هرکدام ارزش‌های غذایی متفاوتی را برای دانشجویان خود در نظر می‌گیرند. داشنجویان در دوران تحصیل خود با چالش‌های فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند که درس خواندن تنها یکی از آنهاست. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین خدماتی که یک دانشگاه میتواند برای دانشجویان خود در نظر بگیرد، ارائه تغذیه سالم و مغذی است. در این نوشتار نظر یک کارشناس تغذیه را درباره‌ی کیفیت غذاهای سلف دانشگاه ها جویا می‌شویم و همینطور در ادامه به بررسی غذاهای سلف دانشگاه های جهان به روایت تصویر خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید.

غذاهای سلف دانشگاه

تغذیه سالم برای دانشجویان حیاتی است

مصطفی برزگر کارشناس مواد غذایی گفت: نقش تغذیه برای بدن مسئله‌ای بسیار مهم و اساسی است. در دوران امتحانات چون افراد وقت زیادی را برای مطالعه صرف می کنند، با عجله و در مدت کوتاهی غذا می خورند، بنابراین موادی را ترجیح می دهند که به راحتی خورده شوند و نیاز به پوست کندن، خرد کردن و جویدن زیاد نداشته باشند.

وی ادامه داد: افرادی که از خوردن فیبرهای غذایی خودداری می کنند با مشکلاتی نظیر یبوست، چربی خون، بروز عوارض قلبی، سکته، چاقی، دیابت مواجه می شوند.

عوارض تغذیه نادرست

این کارشناس مواد غذایی تصریح کرد: عوارض و اختلالاتی که به علت تغذیۀ نادرست ممکن است سلامتی افراد را به خطر اندازد، عبارتند از کاهش قدرت حافظه و یادگیری، اضطراب و استرس، کاهش قدرت بینایی، ناراحتی های عصبی از قبیل بدخلقی، پرخاشگری، بی حوصلگی، خستگی، گیجی، افسردگی، کم‌خونی و کاهش مقاومت بدن در برابر عفونت ها.

همچنین بخوانید :  آجیل و خشکبار برای چه افرادی مفید است

تصاویر زیر مقایسه‌ای است بین غذاهای دانشجویی در دانشگاه‌های مختلف جهان:

غذاهای سلف دانشگاه

غذاهای سلف دانشگاه

غذاهای سلف دانشگاه

غذاهای سلف دانشگاه

غذاهای سلف دانشگاه

برنامه‌ریزی غذایی برای دانشجو از وظایف اصلی دانشگاه

برزگر مهم‌ترین دلیل کیفیت نامطلوب غذاهای دانشجویی را عدم مرغوبیت مواد اولیه‌ خواند و بیان کرد: مواد اولیه نامرغوب با کیفیت پایین که قیمت بسیار پایین‌‌تری نسبت به مواد غذایی درجه یک دارد، طبیعتا غذای مطلوب و با کیفیتی برای دانشجویان محسوب نمی‌شود و پاسخگوی نیازهای تغذیه ای آنان نیست؛ به خصوص اگر دانشجو در خوابگاه زندگی کند و بیش از دانشجویان دیگر ناچار به استفاده از غذاهای سلف دانشگاه باشد.

برزگر یادآور شد: ترکیبات مناسب، ارائه پیش‌غذا، دسر و میوه متناسب با غذای روز در دانشگاه‌ها و به طور کلی برنامه‌ریزی غذایی دانشجویان از وظایف مهم ادارات تغذیه در دانشگاه‌ها است.

باشگاه خبرنگاران
مقایسه غذاهای سلف دانشگاه های جهان
1 (20%) 1 vote
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید