چگونه مغزمان را به سمت مثبت اندیشی هدایت کنیم؟

0
90

شادی و لذت بردن از زندگی برای افرادی که به افسردگی و اضطراب شدید دچار هستند همانند یک آرزوی دست نیافتنی است، اما مهم است که دریابید هیچ‌وقت نباید امید را از دست داد، هرگز برای ایجاد تغییرات و دست‌یابی به شادی دیر نیست. اولین قدم برای دست‌یابی به این مهم، پرورش و هدایت مغز به سمت مثبت اندیشی و خوش بینی است.

مثبت اندیشی

به گزارش گیاه یاب به نقل از «مایند بادی گرین»، هنگامی که متوجه می‌شویم شادی یک انتخاب است، می‌توانیم انقلابی را در قلب خودمان به وجود آوریم و آن را در اطرافیان و خانواده نیز گسترش دهیم. وقتی واژه‌ی غیر ممکن را به ممکن تغییر دهیم، متوجه می‌شویم که برای دست‌یابی به خواسته‌هایمان با شادی و مثبت اندیشی هیچ محدودیتی نداریم.

برای اینکه مغز خود را به سمت مثبت اندیشی هدایت کنید، باید این حقیقت را قبول کنید که روشنایی و تاریکی در کنار یکدیگر قرار دارند و زندگی ترکیبی از هردو است. وقتی یک خبر بد می‌خوانید باید بدانید که ۱۰ خبر خوب و امیدبخش هم وجود دارند. برای تقویت مثبت اندیشی پیشنهاد می‌کنیم اخبار خوب و امیدبخش را حتما دنبال کنید و فقط درگیر رویدادها و اتفاقات بد و غم‌انگیز جهان نباشید. در ادامه چند نمونه از این اخبار را مثال می‌زنیم و خودتان می‌توانید با مطالعه‌ی اخبار خوب این لیست را ادامه دهید.

۱.کمک های مالی مردم به سازمان‌های خیریه در بالاترین میزان خود در طول تاریخ قرار دارند.

۲.توان خورشیدی در حال حاضر از زغال سنگ، بنزین و نفت ارزان‌تر است.

۳.بسیاری از شرکت‌ها و کمپانی‌ها از تکنولوژی خود برای کمک به مردم سراسر جهان استفاده می‌کنند. بعنوان مثال میتوان به پروژه Polaris اشاره کرد.

همچنین بخوانید :  عوامل فیزیکی جسم و بیماری های روانی

۴.بر خلاف نظریه‌های قدیمی دانشمندان، اکتشافات جدید اپی‌ژنتیک نشان می‌دهند که ایجاد تغییر در DNA و حتی افکار انسان بسیار آسان است.

۵.در حال حاضر ما در صلح‌آمیز‌ترین و با آرامش‌ترین دوران زندگی بشر قرار داریم.

مثبت اندیشی

۶.کودکان در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند و جوانان سراسر جهان همواره در حال ارائه‌ی راه حل‌های درخشان برای برطرف کردن بزرگترین مشکلات جهانی هستند.

۷.تمام افراد میلیاردر آدم‌های بدی نیستند و بسیاری از آنها کمک‌های فراوانی به مردم و پیشرفت دنیا می‌کنند.

۸.جنگل‌های عمودی به زودی برای جذب آلودگی‌های موجود در شهرهای بزرگ چین راه اندازی می‌شوند.

۹.به لطف اینترنت، شبکه‌های مجازی و پیشرفت سریع فن‌آوری، ما می‌توانیم به مردم سراسر دنیا دسترسی داشته باشیم و به روش‌های مختلف به آنها کمک کنیم.

این اخبار تنها چند نمونه از مواردی بودند که می‌توانند به شما کمک کنند تا بیش از حد درگیر اتفاقات بد و ترسناک دنیای امروزی نشوید. سعی کنید همیشه شاد و مثبت اندیش بمانید و دیگران را به انجام اینکار دعوت کنید تا دنیا را تغییر داده و جهانی بهتر برای زندگی بسازیم.

مترجم: حسین حیدری
چگونه مغزمان را به سمت مثبت اندیشی هدایت کنیم؟
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید