معرفی برخی تمرینات سبک ورزشی

0
48

امروز قصد داریم تمرینات سبک ورزشی را به شما عزیزان آموزش دهیم که باعث تناسب اندام شما می‌شود ولی آسیبی به کمر یا ستون فقرات شما وارد نمی‌کند. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

تمرینات سبک

تمرینات سبک ذیل هرگز به پشت شما آسیب نمی‌رسانند. کاملا صاف دراز بکشید به طوری که همه مهره‌های ستون فقرات شما با زمین تماس داشته باشد. اگر اهل نرمش نیستید یا اخیرا تمرین بدنی زیادی نداشته اید بهتر است در جلسات اول قبل از اینکه نرمش را انجام دهید پشت خود را نرم کنید. از طرف دیگر اگر ران‌های شما کمی درد می‌گیرد نگران نباشید. طبیعی است. همچنین وقتی ورزش شکمی می‌کنید باید احساس کنید کمی شکمتان می‌لرزد؛ هرگز برای محافظت از باسن دست خود را زیر آن قرار ندهید؛ اگر در پشت خود احساس درد می‌کنید فورا این کار را متوقف کنید. اگر در وضعیت درستی نباشید خطر ابتلا به سیاتیک یا کمر درد وجود دارد.

دراز بکشید ولی نخوابید!

به پشت دراز بکشید، دست‌ها پشت سر و پاها را خم کنید. به آرامی پشت خود را از روی زمین بلند کنید، یک مهره پس از دیگری و نفس عمیق بکشید. هر چقد ر پاها به دست ها نزدیکتر شوند این تمرین سخت‌تر می‌شود. اگر به تنهایی نمی‌توانید، از کسی بخواهید پای شما را پایین نگه دارد. با دست پشت گردن خود را نگیرید.

در آغاز چندبار این کار تکرار کنید ولی این تکرار را به ۴۰ بار برسانید و به طور مرتب نفس بکشید. ریتم آن باید ثابت باشد و نیازی نیست وقتی سرخود را پایین می‌برید عضلات شکم را شل کنید یا بین هر بلند شدن استراحت کنید.

همچنین بخوانید :  ۴ حرکت کششی برای بهبود بی خوابی

این تمرین را عصرها انجام دهید. این (ژیمناستیک ایستا) فقط بدن را گرم می‌کند و مانع خواب شما نمی‌شود.

عجله نکنید. این حرکت را به آرامی و همیشه انجام دهید.

اگر خیلی انگیزه دارید می‌توانید حرکت زیر را نیز انجام دهید: بایستید، پاها را جفت کنید و صاف بایستید خم شوید و با نوک انگشتان پاهای خود را لمس کنید. هر دفعه کامل بایستید.

نکته: در پایان هر تمرین دراز بکشید.

کلیک‌سلامت
معرفی برخی تمرینات سبک ورزشی
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید