مضرات سرخ کردنی ها برای سلامتی

مضرات سرخ کردنی ها

دوری از غذاهای سرخ کرده یکی از نکاتی است که بسیاری از رژیم ها در آن اشتراک دارند. سیب زمینی سرخ کرده ۴۰ درصد چربی و ۳۰ درصد کالری بیشتری را نسبت به سیب زمینی معمولی به بدن شما وارد میکند.

مضرات سرخ کردن غذا

مضرات سرخ کردنی ها :

افسردگی

در حالی که خوردن زیاد ماهی می تواند سطوح بالای اسیدهای چرب اشباع نشده را به بدن شما برساند و از افسردگی پیشگیری کند، خوردن سیب زمینی سرخ کرده تاثیری متفاوت بر جسم و روان شما دارد و باعث افسردگی می شود. محققان معتقدند افرادی که در رژیم غذایی خود از دسر و غذاهای چرب استفاده می کنند ۵۸ درصد بیش از سایر افراد با احتمال ابتلا به افسردگی مواجهند. آنها می گویند اگر نمی خواهید افسرده شوید، باید رژیم غذایی سالم تری را انتخاب کنید و با خوردن آنتی اکسیدان هایی مانند میوه، سبزیجات و ماهی خود را در برابر این بیماری ناتوان کننده بیمه کنید.

۵۸ درصد احتمال بیشتر افسردگی برای کسانی که عاشق غذاهای سرخ شده اند

محققان می‌گویند مصرف سیب‌زمینی سرخ کرده در طول بارداری، نوزاد را به خطر می‌اندازد. بررسی‌های آنها ثابت کرده که مصرف سیب‌زمینی سرخ کرده در دوران بارداری برای رشد جنین بسیار مضر است و منجر به کاهش وزن او در زمان تولد می‌شود. به گفته آنها آکریل آمید یک ماده شیمیایی موجود در نشاسته‌های فرآوری شده مثل سیب‌زمینی سرخ شده، نان و چیپس است و خانم‌هایی که میزان بالایی آکریل آمید مصرف می‌کنند، نوزادان کم‌وزنی به‌دنیا می‌آورند. به گزارش ایسنا، در این مطالعه مشخص شد مادرانی که در دوران بارداری از این ماده استفاده کرده بودند، نوزادانشان ۱۳۲ گرم سبک‌تر و سرشان ۳۳/۰ سانتی‌متر کوچک‌تر از دیگر نوزادان بوده است. محققان معتقدند کاهش وزن هنگام تولد عامل خطری برای ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها در سال‌های اولیه کودکی است و پیامدهایی همچون کاهش قد، افزایش بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت نوع ۲ و پوکی استخوان در طول عمر را به همراه دارد.

سوزش سر دل

بسیاری از خانم‌های باردار در ۳ ماهه دوم بارداری از سوزش‌های آزار دهنده‌ای که به سوزش سر دل مشهور است خبر می‌دهند، اما محققان می‌گویند تجربه چنین حالتی با رژیمی که این مادران انتخاب می‌کنند در ارتباط است. آنها معتقدند خانم‌های باردار برای کاهش سوزش سردل، به جای استفاده از مواد غذایی سرخ‌کرده، باید از غذاهای آبپز و بخارپز استفاده کنند. از آنجایی که سوزش سردل بر اثر برگشت محتویات معده به داخل بخش پایینی مری و جابه‌جایی روبه بالای معده و فشردگی معده توسط رحم به وجود می‌آید، رژیم غذایی مناسب در این شرایط می‌تواند مشکل مبتلایان به این عارضه را تسکین دهد.

خطر ابتلا به سرطان سینه

زنانی که در کودکی و سنین قبل از مدرسه دائما سیب‌زمینی سرخ کرده می‌خورده‌اند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار دارند. دانشمندان در یک پژوهش تازه با بررسی ۵۸۲ زن مبتلا به سرطان سینه و یکهزارو ۵۰۰ زن سالم که همگی پرستار بودند، دریافته‌اند که سیب‌زمینی سرخ کرده تنها غذای مشترک دوران کودکی زنان مبتلا به سرطان سینه بوده و با افزایش خطر سرطان سینه ارتباط دارد. همچنین در این پژوهش مشخص شد شیر باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه می‌شود. این درحالی است که محققان معتقدند سرخ کردنی‌ها، با ابتلا به دیگر گونه‌های سرطان هم در ارتباط هستند و بیشتر از آنکه فکرش را بکنید، سلامت شما را به خطر می‌اندازند.

سیب‌زمینی سرخ کرده تنها غذای مشترک دوران کودکی زنان مبتلا به سرطان سینه بوده و با افزایش خطر سرطان سینه ارتباط دارد

مضرات سرخ کردنی : ناباروری

غذاهای پرچربی که از چربی‌های اشباع شده سرشارند، تنها خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را بالا نمی‌برند. این غذاها دشمن باروری مردان هستند و با کاهش تعداد اسپرم‌ها (سلول‌های جنسی مرد) می‌توانند باعث عقیم شدن آنها شوند. به گزارش ایسنا، پزشکان دریافته‌اند حجم اسپرم‌ها در مردانی که زیاد مواد غذایی پرچرب مصرف می‌کنند تا حدود ۴۰ درصد کاهش می‌یابد و به‌علاوه کیفیت عملکرد اسپرم‌ها نیز در این مردان به مراتب نامطلوب‌تر از مردانی است که کمتر موادغذایی حاوی چربی‌های اشباع شده می‌خورند. چربی‌های اشباع شده در کره، گوشت‌های فرآوری شده، غذاهای سرخ کرده و سایر فست فودها و تنقلات استفاده می‌شوند و مصرف زیاد آنها به قلب و عروق آسیب می‌رساند و گذشته از هزار و یک تاثیر نامطلوبش، بچه‌دار‌شدن را به یک آرزو تبدیل می‌کند.

مضرات سرخ کردنی ها : ۴۰ درصد کاهش حجم اسپرم‌ها در مردان به‌دلیل خوردن زیاد سرخ‌کردنی‌هاست

مضرات سرخ کردنی

افت ضریب هوشی

بررسی نتایج ۵ ساله محققان انگلیسی روی ۴ هزار کودکی که در ۳ سالگی هله هوله و غذاهای آماده و فست‌فود مانند پیتزا و سیب‌زمینی می‌خوردند، نشان داد این کودکان با افت ضریب هوشی مواجه بوده‌اند. براساس این پژوهش، محققان می‌گویند سرخ‌کردنی‌ها می‌توانند برای هوش کودکان مضر باشند و توانایی یادگیری و استدلال را در آنها پایین بیاورند. از نظر محققان، داشتن برنامه غذایی سالم در سنین رشد اهمیت زیادی دارد. هر چند عادت دادن کودکان به مصرف غذاهای سالم کار دشواری است اما با کمی تلاش و ابتکار در آشپزی می‌توان آنها را به خوردن غذاهای مفید عادت داد.

مضرات سرخ کردنی ها : می‌توانند برای هوش کودکان مضر باشند و توانایی یادگیری و استدلال را در آنها پایین بیاورند

اگر غذای سرخ کرده مصرف میکنید ، درست آن را سرخ کنید :

– استفاده از روغن مایع برای سرخ کردن ( به میزان ۲-۱ لیتر روغن مایع. بعد ازهر بار مصرف ، روغن غذا را گرفته و آن را دور بریزید زیرا روغن مایع بعد از یک بار سرخ شدن، نباید  برای بار دوم استفاده شود. )

– دادن درجه حرارت کامل برای سرخ کردن ( ۳۶۵ درجه فارنهایت یا ۱۸۵ درجه سانتیگراد). باید حرارت برای سرخ کردن کم باشد و غذا به آهستگی سرخ شود. نباید روغن دود کند.

– غذا را به قسمت های کوچکی تقسیم کرده و هر دفعه، مقداری از غذا را سرخ کنید.

– تکه های غذای سرخ شده را توسط یک انبرک یا سبد سیمی از داخل روغن بردارید ( با قاشق برندارید چون روغن همراه غذا باقی می ماند). سپس آن را فشار دهید تا روغن اضافی خارج شود( این کار را در یک ظرف مشبک انجام دهید نه روی یک دستمال پارچه ای یا کاغذی).

 بیشتر مردم حوصله ،  بودجه یا وسایل انجام این کار را در منزل ندارند ، ولی سعی کنید این شرایط را برای سرخ کردن رعایت کنید.

سرخ کردنی ها علاوه بر اینکه دارای کالری اضافی هستند، به دلیل دیدن حرارت بالا نیز مضّرند. خمیری که برای سرخ کردن غذاها استفاده می شود، به طور عمده نشاسته است و مثل سیب زمینی سرخ کرده یا چیپس می باشد. زمانی که نشاسته وقند، در روغن داغ با حرارت زیاد، بسوزند، تبدیل به مواد سرطان زایی بنامAGEs  ( فرآورده هایی نهایی گلیکوژن پیشرفته) می شوند.


گردآوری و ویرایش توسط گیاه یاب

منابع:

سیب سبز ، tebyan.net

به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ با موضوع تغذیه
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

طرز تهیه شیر چای
برای آن دسته از افرادی که هنوز طعمِ لذیذ شیر چای را نچشیده‌اند، حالا وقتش است که آن را امتحان کرده و از آن لذت ببرند. شیر چای یک نوشیدنی محبوب است که فواید فراوانی نیز برای سلامتی دارد. شیر چای ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

آنجدان
آنجدان گیاهی زرد رنگی می باشد که در نوع خود دارای خواص و فواید متعددی می باشد اگر بخواهیم به مهمترین آنها اشاره ای داشته باشیم، خاصیت ضد نفخ و در شکستن سنگ های صفرا و درمان بیماری های پوستی نقش به سزایی دارد، ادویه آنجدان را میتوان در مصارف خوراکی و غذاها استفاده کرد. ...
ادامه مطلب
8 لیوان آب چند لیتر است آلبالو برای دیابتی ها بلوط برای اسهال بلوط برای دیابت بلوط برای زن باردار بلوط برای معده بومادران برای تنبلی تخمدان بیماری لوپوس به انگلیسی خاصیت سوسنبر خواص آلو بخارا در بارداری خواص برگه زردآلو در بارداری خواص بومادران برای پوست خواص درمانی نارون خواص دمنوش میخک خواص زردآلو خشک شده خواص سرشیر خواص عدس برای بدنسازی خواص عدس برای کودکان خواص عرق کاکوتی خواص مخلصه خواص مرزه برای لاغری خواص میوه کنار در بارداری خواص میوه کیالک خواص گزنه دانه کاج خوراکی درمان لوپوس با طب سنتی درمان کبودی روغن بنفشه برای چاقی صورت روغن دارچین برای لاغری روغن دارچین برای پوست روغن فندق برای مو روغن کرچک برای یبوست زردک چیست شربت سوسنبر شیرین بیان در بارداری طبیعت نارون کوهی طریقه مصرف پنج انگشت عرق کیالک برای روماتیسم عکس کلم کیل فواید بومادران فواید سرشیر فواید گیاه سوسنبر قیسی در بارداری مضرات بیکن مضرات ترب مضرات سرشیر مضرات عرق بهارنارنج مضرات نارون کوهی مضرات وانیل مضرات پنج انگشت مضرات گل همیشه بهار میوه های دارای سدیم و پتاسیم بالا نارنگی برای سرماخوردگی کامبوجا و لاغری کاهو برای معده کرفس کوهی در بارداری کرنبری در ایران کرن بری چیست کلم کیل چیست گیاه کرنبری چیست
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.