مصرف کرفس برای کاهش کلسترول

در این مطلب قصد داریم گیاهی را به شما معرفی کنیم که به کاهش کلسترول شما کمک می کند. یکی از مشکلاتی افراد از آن رنج می برند کلسترول بالاست. مصرف کرفس پیشنهادی است که ما به شما می کنیم. این گیاه خوراکی خواص فراوانی دارد که کاهش کلسترول یکی از آنهاست. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید تا با این گیاه بیشترآشنا شویم.

مصرف کرفس

کلسترول و غذا

در بدن سه نوع چربی وجود دارد؛ کلسترول بد یا LDL ، کلسترول خوب یا HDL و تری گلیسیرید. رژیم غذایی در افزایش یا کاهش سطح این سه چربی موثر است. با توجه به انجمن سلامت امریکا، مصرف بیش از حد الکل و رژیم غذایی با بیش از ۶۰ درصد کربوهیدرات می تواند منجر به افزایش قابل توجهی در سطح تری گلیسیرید شود. همچنین چربی های موجود در رژیم غذایی از جمله چربی های ترانس و اشباع شده باعث افزایش کلسترول نوع بد یا LDL خواهد شد.

مطالعه پیرامون مصرف کرفس

براساس مطالعه ای در مرکز پزشکی دانشگاه شیکاگو، کرفس به کاهش سطح کلسترول کمک می کند. همچنین محققان به این نتیجه دست یافتند که یک ترکیب شیمیایی در کرفس به نام فتالاید باعث کاهش ۱۴ درصدی فشار خون و کاهش ۷ درصدی کلسترول در موش های آزمایشگاهی شد.

فیبر، چربی و کلسترول

موادغذایی با مقدار کافی از فیبر توانایی کاهش سطح کلسترول بد را دارند. کرفس سرشار از فیبر بوده و می تواند زودتر باعث حس سیری شود، همچنین مدت زمان سیری را در افراد افزایش خواهد داد. ۱۰۰ گرم کرفس خام حاوی ۱.۶ گرم فیبرغذایی بوده که معادل ۶ درصد از میزان مصرف روزانه توصیه شده است. همچنین یک کرفس متوسط ۱۶ کالری و کمتر از ۱ گرم چربی داشته و فاقد کلسترول است.

سدیم

شهرت کرفس به دلیل فواید مفیدی است که برای سلامتی دارد، اما این ماده غذایی از یک جهت برای افرادی که تحت رژیم های غذایی می باشند انتخاب ضعیفی بوده، زیرا حاوی سدیم است. مصرف ۱۰۰ گرم کرفس حاوی ۸۰ میلی گرم سدیم بوده که برابر با ۳ درصد از میزان مصرف توصیه شده روزانه است. از طرفی براساس سازمان غذا و داروی امریکا، این مقدار از سدیم در کرفس، میزان پایینی در نظر گرفته می شود زیرا کمتر از ۵ درصد است.

 

نسخه
به این مطلب امتیاز بدید!
نوشته شده توسط نویسنده 2 در تاریخ ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ با موضوع تغذیه
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

مرغ گریل شده با کره بادام زمینی
این غذا بهترین گزینه برای زمانی است که میهمان ناخوانده دارید و نمی‌دانید چه چیزی درست کنید. همچنین مرغ گریل شده با کره بادام زمینی یک غذای مغذی و کم‌کالری است که انتخابی عالی برای یک وعدۀ شام رژیمی می‌باشد. زمان ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

روغن بادام
روغن بادام از دانه‌های مغز بادام تهیه میشود و دارای دو نوع شیرین و تلخ است که هرکدام کاربردهای مخصوص به خود را دارند. روغن بادام بعنوان یک چاشنی در تهیه‌ی ماکارونی و همچنین بسیاری از دسرها مورد استفاده قرار میگیرد. روغن بادام همچنین مقادیر خوبی از ویتامین ها و مواد مغذی را در خود جای داده و مصرف آن در ابعاد مختلفی به سلامتی بدن کمک میکند. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.