مزیت درمان رادیو تراپی نسبت به شیمی درمانی

0
54

دبیر علمی کنگره بین‌المللی کلینیکال آنکولوژی گفت: متاسفانه درمان‌های رادیو تراپی در کشور ما زیاد شناخته شده نیست در حالیکه نسبت به شیمی درمانی با عوارض و هزینه کمتر می‌تواند موثر باشد.

رادیو تراپی

به گزارش گیاه یاب به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا نیکوفر دبیر علمی کنگره بین‌المللی کلینیکال آنکولوژی در نشست خبری گفت: در بحث درمان سرطان ۲ مؤلفه مد نظر است. افزایش طول عمر بیمار و بهبود کیفیت زندگی وی. باید روی هر دو اینها سرمایه‌گذاری صورت بگیرد.

نیکوفر افزود: متأسفانه در کشور ما رادیوتراپی زیاد شناخته شده نیست؛ علم ما در درمان سرطان کمتر از کشورهای دیگر نیست اما درمان رادیو تراپی در کشور ما نوپاست و ۴۰-۳۰ سال از عمر آن بیشتر نگذشته است ولی خوشبختانه در چند سال اخیر پیشرفتهای خوبی در این لحاظ حاصل شده است.

دبیر علمی کنگره بین‌المللی کلینیکال آنکولوژی درخصوص هزینه‌های رادیوتراپی گفت: این هزینه‌ها در بخش‌های دولتی حدود ۸-۷ میلیون و در بخش خصوصی حدود ۱۵ میلیون است که می‌توان گفت نسبت به هزینه‌های شیمی‌درمانی بسیار پایین‌تر است.

وی درباره اهمیت درمان‌های رادیو تراپـی گفت: به طور مثال در رادیو تراپـی می‌توان بیمار سرطانی را بدون برداشتن حنجره درمان کرد البته در بیماری‌های مختلف متفاوت است.

عضو هیأت علمی دانشگاه ایران همچنین گفت: اما متاسفانه به دلیل تحریم‌ها نتوانستیم دستگاه‌های رادیو تراپـی را وارد کنیم در حالیکه رادیو تراپی یک درمان موضعی و با عوارض کمتری است.

مزیت درمان رادیو تراپی نسبت به شیمی درمانی
به این مطلب امتیاز بدید!
همچنین بخوانید :  لپتین و چاقی چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید