مزایای تعریق برای سلامتی

در حالت معمول عرق ریختن چیزی نیست که خواهان آن باشیم و در واقع بسیاری از افراد به دنبال راه‌هایی هستند که کمتر عرق کنند. اما باید با مزایای تعریق آشنا شوید و بدانید که عرق ریختن می‌تواند چه فواید بی‌نظیری داشته باشد.

مزایای تعریق

مزایای تعریق برای سلامتی

بهبود سلامت قلب

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» نوع خاصی از عرق ریختن که در سونا اتفاق می‌افتد می‌تواند برای کاهش خطر از کارافتادگی ناگهانی قلب و مرگ ناشی از بیماری قلبی – عروقی موثر باشد. مطالعات نشان می‌دهند که هرچقدر بیشتر به سونا بروید، احتمال بروز مشکلات قلبی و مرگ ناشی از آنها کاهش پیدا می‌کند.

افزایش سطح اندروفین

وقتی در جلسات متوالی زومبا یا ورزش‌های مشابه عرق ریختن را تجربه می‌کنید، سطح اندروفین در بدنتان افزایش پیدا می‌کند. مطالعات فراوانی نشان می‌دهند که هورمون‌های احساس خوب با ورزش کردن به طر طبیعی افزایش پیدا کرده و منتشر می‌شوند. هورمون اندروفین همچنین برای کاهش درد نیز مفید است.

پاکسازی منافذ و سم‌زدایی

تعریق به اندازه‌ی کافی به شما کمک می‌کند تا منفاذ پوستتان باز شده و مواد زائد و سمومی مانند نمک‌ و کلسترول از بدن دفع شوند. از طرفی ممکن است تعریق در بعضی از افراد بیش از حد باشد که می‌تواند باعث بروز راش، اگزما و عفونت‌های پوستی گردد. یکی از روش‌ها برای جلوگیری از عرق کردن بیش از حد، دوری از غذاها و نوشیدنی‌های حاوی کافئین است. همچنین پوشیدن لباس‌های نخی به بدن کمک می‌کند تا بهتر نفس بکشد.

کاهش استرس و دریافت آرامش

عرق کردن یک واکنش طبیعی بدن در هنگام مواجه شدن با استرس است. وقتی در شرایطی استرس‌زا هستید، هورمون‌ها در بدنتان تحریک شده و عرق میکنید. این اتفاق به افزایش جریان خون و ضربان قلب منجر میشود که بعد از مدتی به حالت عادی بازگشته، استرس کم شده و احساس آرامش خواهید کرد.

تنظیم دمای مناسب بدن

این یکی از اساسی‌ترین عملکرد‌های تعریق در بدن است. بدن ما از طریق عرق کردن به طور طبیعی به تغییر دما (گرما)، فعالیت فیزیکی، تغییرات هورمونی و احساسات واکنش نشان می‌دهد که برای متعادل نگه داشتن دمای بدن ضروری است.

از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌ها

عرق شما دارای ترکیبات ضدمیکروبی است که می‌تواند برای مبارزه با انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها موثر باشد.

کاهش خطر سنگ کلیه

وقتی عرق می‌کنیم، نمک از بدنمان خارج می‌شود، که اگر تعریق شدید و بیش از اندازه باشد، باید به فکر جبران کردن نمک از دست رفته باشید. اما در حالت عادی و با تعریق مناسب، از دست دادن مقداری نمک برای سلامت‌تان مفید است و خطر تشکیل سنگ‌های کلیه‌ای را کاهش می‌دهد.

مترجم: حسین حیدری
مزایای تعریق برای سلامتی
5 (100%) 1 vote
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ با موضوع زندگی سالم
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

آشپزی سالم

مرغ گریل شده با کره بادام زمینی
این غذا بهترین گزینه برای زمانی است که میهمان ناخوانده دارید و نمی‌دانید چه چیزی درست کنید. همچنین مرغ گریل شده با کره بادام زمینی یک غذای مغذی و کم‌کالری است که انتخابی عالی برای یک وعدۀ شام رژیمی می‌باشد. زمان ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

مامیران
مامیران ، مامیران کبیر یا گیاه پرستو، نام گیاه علفی است که ارتفاع آن بین سی تا نود سانتی متر می باشد. دانه های مامیران به رنگ سیاه بوده و تمام مختلف این گیاه برای درمان های طبیعی استفاده می شود. مامیران از خواص دارویی بسیاری برخوردار است و در درمان بیماری ها موثر است، به عنوان مثال : سنگ کلیه را خرد و دفع می کند و برای مشکلا کبدی بسیار مفید است. ...
ادامه مطلب
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.