مراقب آب معدنی تقلبی باشید

0
83

مطمئنا با آب معدنی‌های شناخته شده و معروف مانند دماوند، دسنی و… آشنا هستید و بارها برای رفع عطش، آنها را از دکه‌های روزنامه فروشی یا سوپرمارکت‌ها تهیه کرده‌اید. اما احتملا پیش آمده که گاهی با آب معدنی های متفرقه و بی نام و نشان نیز برخورد کرده باشید و بعلت تشنگی مجبور شده‌ باشید که آنها را تهیه کرده و مصرف کنید. اما بهتر است بیشتر مراقب آب معدنی تقلبی باشید. برخی از آب معدنی های متفرقه موجود در سطح شهر دارای مجوزهای لازم بهداشتی نبوده و مصرف آنها می‌تواند خطرناک باشد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

آب معدنی تقلبی

محمدحسین عزیزی رئیس انجمن صنایع غذایی ایران اظهار کرد: مصرف آب معدنی تقلبی و بی نام و نشان و  ممکن است باعث بروز مشکلات متعددی در افراد شود و حوزه سلامت را به خطر انداخته و هزینه‌های گزافی را به کشور و خانواده‌ها تحمیل کند.

وی عنوان کرد: مردم باید آب معدنی‌های مصرف کنند که دارای نشان استاندارد بوده و از سازمان غذا و دارو کشور تاییدیه لازم را گرفته باشد در غیر این صورت محتویات درون آب معدنی‌ از نظر بهداشتی قابل قبول نیست.

عزیزی تاکید کرد: آب معدنی های بی نام و نشان ممکن است به صورت دستی و بدون رعایت کردن مسائل بهداشتی پر شده باشند و بطری‌های آب استفاده شده در آنها غیر بهداشتی باشد.

رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: مصرف آب آلوده خطر بروز بیماری‌های وبا و اسهال را افزایش می دهد و بهتر است که از مصرف آب هاش آشامیدنی غیر بهداشتی بویژه در فصل تابستان جلوگیری شود.

همچنین بخوانید :  مراقب شیوع شپش موی سر در زمستان باشید
باشگاه خبرنگاران
مراقب آب معدنی تقلبی باشید
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید