لاغری به سبک رژیم موز ژاپنی !

0
103

رژیم‌های غذایی مختلفی در جهان وجود دارند که می‌توانند به کاهش وزن و لاغری شما کمک کنند، اما نظرتان درباره یک رژیم موز ژاپنی چیست؟ افرادی که این برنامه غذایی را دنبال کرده‌اند در عرض یک هفته نزدیک به ۵ کیلو وزن خود را کاهش داده‌اند. این رژیم توسط یک داروساز ژاپنی به نام « سومیکو واتانابه » برای همسرش « هیتوشی واتانابه » طراحی شد که به کاهش وزن او و لاغری‌ش کمک کند. رژیم موز ژاپنی در سال ۲۰۰۸ در کشور ژاپن به قدری محبوب شد که میوه فروشی‌های این کشور با کمبود و کسری موز مواجه شده بودند. در ادامه بیشتر به بررسی این رژیم خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

رژیم موز ژاپنی

این رژیم غذایی شامل خوردن موز هنگام صبح و نوشیدن یک لیوان آب که از دمای اتاق برخودار است، می شود. در طول روز می توانید هر آن چه مد نظر دارید را مصرف کنید.

این رژیم چگونه به وجود آمد؟

پس از چندین تلاش ناموفق برای کاهش وزن، واتانابه تصمیم گرفت تا مجموعه ای از تلاش های پیشین خود برای کاهش وزن را گردآوری کند. این کار با همکاری همسر واتانابه که یک داروساز بود، انجام شد. با کمک وی، واتانابه رژیم غذایی را شکل داد که به نام رژیم موزی صبحگاهی شناخته می شود.

در بیشتر موارد، به افراد دارای اضافه وزن و چاق توصیه می شود تا برای سوزاندن کالری به طور منظم ورزش کنند. با این وجود، واتانابه قصد داشت به افرادی که دوست دارند وزن خود را کاهش دهند، اما از زمان یا علاقه کافی برای ورزش برخوردار نیستند، کمک کند. راه حل وی مصرف یک موز تازه و یک لیوان آب هنگام صبح و نخوردن هیچ چیز دیگری تا زمان ناهار بود.

همچنین بخوانید :  غذاهای پرکالری اما مفید برای لاغری!

چرا موز؟

موز یکی از سالم‌ترین میوه ها در جهان محسوب می شود. این میوه سرشار از نشاسته مقاوم است که روند کاهش وزن را تشویق می کند. با این وجود، هر نشاسته ای دارای اثر مشابه و یکسان نیست. نشاسته می تواند قابل گوارش و مقاوم باشد. نشاسته مقاوم در روده کوچک حل نمی شود و به صورت مستقیم وارد روده بزرگ می شود و در این مکان تخمیر صورت می گیرد. باکتری های موجود در روده بزرگ نشاسته مقاوم را به اسیدهای چرب زنجیره کوتاه تبدیل می کنند، که سلول ها را تغذیه می کنند و سلامت دستگاه گوارش را بهبود می بخشند.

رژیم موز ژاپنی

نکات مهم درباره رژیم موز ژاپنی

-اگر پس از خوردن یک موز و یک لیوان آب همچنان احساس گرسنگی می کنید، می توانید یک موز دیگر نیز بخورید. موزها همواره باید تازه باشند.

-به گفته واتانابه طی این رژیم غذایی باید از مصرف شیر و الکل پرهیز کرد.

-پس از ساعت هشت شب نباید چیزی مصرف کنید.

-به خواب رفتن پیش از نیمه شب نکته مهمی است، زیرا چاقی ارتباط نزدیکی با دیر به خواب رفتن دارد.

-اگر بین ناهار و شام احساس گرسنگی می کنید، می توانید میوه های دیگر را مصرف کنید.

خواص موز

-موز سرشار از فیبر و پتاسیم است.

-موز انرژی را افزایش می دهد.

-موز سوخت و ساز را بهبود می بخشد و از پرخوری پیشگیری می کند.

-موز گلوکز خون (قند خون) را تنظیم می کند.

-موز سلولیت را از بین می برد.

عصرایران
لاغری به سبک رژیم موز ژاپنی !
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید