فواید مواد غذایی ارگانیک

مواد غذایی ارگانیک به غذاهایی گفته می‌شود که آماده‌سازی آنها بر اساس استانداردهای یک سازمان صادرکنندۀ گواهینامۀ ارگانیک تعیین می‌شود. به طور کلی یک ماده غذایی ارگانیک در طی فرآیندی آماده و تهیه می‌شود که هیچگونه مواد شیمیایی در آن دخالت ندارد. به این معنی که غذاهای ارگانیک حاوی کودهای شیمیایی، آفت‌کش‌های شیمیایی و یا نگهدارنده‌های شیمیایی نیستند.

مواد غذایی ارگانیک

فواید مواد غذایی ارگانیک

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ارگانیک‌فکتس» به طور کلی مصرف‌کنندگان مواد غذایی ارگانیک، تولیدکنندگان و کشاورزان به شدت باور دارند که غذاهای ارگانیک نسبت به غذاهای غیرارگانیک این فواید را دارا هستند:

ظرفیت آنتی‌اکسیدانی

برخی از مطالعات نشان می‌دهند که اثرات آنتی‌اکسیدانی مواد غذایی ارگانیک از سایر مواد غذایی بیشتر است. علت این برتری احتمالا بدلیل وجود نداشتن مواد شیمیایی و عدم تعامل آنها با ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیبات ارگانیک در این مواد غذایی می‌باشد. تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که انتخاب مواد غذایی ارگانیک می‌تواند باعث افزایش دریافت آنتی‌اکسیدان‌ها شده و قرار گرفتن در معرض فلزهای سنگین سمی را کاهش می‌دهد.

آفت‌کش‌های کمتر

یکی از اصلی‌ترین دلایل مردم برای انتخاب غذاهای ارگانیک، وجود مواد آفت‌کش در غذاهای غیرارگانیک می‌باشد. همانطور که می‌دانید برای محافظت از مواد غذایی در برابر حشرات، استفاده از آفت‌کش ضروری است. اگرچه این مواد برای حفاظت از مواد غذایی بسیار خوب عمل می‌کنند، اما شامل مواد شیمیایی قوی نظیر اورگانوفسفر می‌باشند که ماده‌ای غیرطبیعی بوده و بیش از ۸۰ درصد از میزان آن از طریق مصرف مواد غذایی سم‌پاشی شده وارد بدن ما می‌شود.

اورگانوفسفر با تعدادی از بیماری‌ها و مشکلات سلامتی نظیر اوتیسم وبیش‌فعالی پیوند خورده است. به همین دلیل بسیاری از مردم برای اطمینان از رشد سالم و مطلوب کودک خود، به سراغ غذاهای ارگانیک می‌روند.

سلامت قلب

هر چه حیوانات زمان بیشتری را برای چریدن در میان علف‌ها بگذرانند، میزان اسید لینولئیک درهم‌آمیخته (CLA) در آنها افزایش می‌یابد. CLA نوعی اسید چرب مفید برای قلب است که می‌تواند سلامت قلب و عروق را بهبود ببخشد. مقادیر بالای این چربی در شیر مادر و محصولات گوشتی حیواناتی که در فضای آزاد و خارج از قفس پرورش یافته‌اند وجود دارد.

مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک

بسیاری از پرورش‌دهندگان حیوانات، از آنتی‌بیوتیک‌ها در خوراک دام استفاده می‌کنند. این مقدار از آنتی‌بیوتیک اضافه می‌تواند باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن ما شده و آنقدر سیستم ایمنی را تغییر شکل می‌دهد تا در نهایت این سیستم قادر به دفاع از خودش نیست. تولیدکنندگان مواد غذایی ارگانیک از آنتی‌بیوتیک‌ها در محصولات خود استفاده نمی‌کنند.

امنیت محیط زیست

از آنجایی که که مواد شیمیایی مضر در کشاورزی ارگانیک استفاده نمی‌شوند، آلودگی خاک، آب و هوا به حداقل می‌رسد. در نتیجه دنیایی امن‌تر و سالم‌تر برای زندگی نسل‌های آینده باقی می‌ماند.

رفاه حیوانات

رفاه حیوانات یکی از مهم‌ترین جنبه‌های تولید شیر، گوشت، مرغ و ماهی ارگانیک است. مردم از اینکه بدانند غذای ارگانیک مصرفی‌شان از حیوانات محدود شده و عذاب کشیده در قفس بدست نیامده، خوشحال می‌شوند.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
فواید مواد غذایی ارگانیک
5 (100%) 1 vote
نوشته شده توسط گیاه یاب در تاریخ ۳ دی ۱۳۹۶ با موضوع تغذیه
کانال تلگرام
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

*

code

کوله پشتی

آشپزی سالم

طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو
در دستورالعمل امروز قصد داریم به طرز تهیه پاستا مرغ با سس پستو بپردازیم که غذایی فوق‌العاده لذیذ و خوش‌طعم است. البته فراموش نکنید که این پاستا کالری نسبتا بالایی دارد و نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. لطفا با ...
ادامه مطلب

از دل طبیعت

کرنبری
کرنبری نوعی میوه است که اغلب در نیم کره ی شمالی یافت میشود. گیاه این میوه درختچه ای میباشد که ساقه ای باریک دارد. این میوه رنگی قرمز و زرشکی دارد که البته در ابتدا سفید هستند و در زمان رسیدن به این رنگ در می آیند. کرنبری مزه ای ترش داشته و معمولا بصورت تازه مصرف میشود. از این میوه همچنین برای تهیه ی سس ، آبمیوه و محصولات دیگر استفاده میکنند. ...
ادامه مطلب

تبلیغات متنی

سیر و گشت کوپه
اگر چه در نگارش مطالب این سایت از منابع معتبر علمی بهره برده شده است، اما مطالب آن کلی بوده و جایگزین توصیه های پزشکتان نمی باشد.
کلیه حقوق متعلق به پایگاه طب سنتی و سلامت گیاه یاب است.