فواید آب میوه طبیعی و سبزیجات

0
36

قرار دادن آب میوه  طبیعی در رژیم غذایی مهم است. آب سبزیجات عملا چربی ندارد و میتواند مکمل بسیار مناسبی در کنار وعده ی غذایی شما باشد.
آب میوه

۳ دلیل اصلی برای اینکه چرا شما می خواهید ترکیب آب سبزیجات را در میان برنامه ی بهینه سلامتتان بررسی کنید،وجود دارد:

با نوشیدن آبمیوه به جذب مواد غذایی موجود در سبزیجات کمک کنید

نوشیدن آبمیوه مهم است زیرا اکثر ما دارای سیستم گوارش معیوب در اثر انتخاب غذاهای نامطلوب در طول سالها هستیم.این موضوع توانایی بدن شما را برای جذب تمام مواد غذایی از طریق سبزیجات محدود می کند.نوشیدن آبمیوه به شما برای هضم آنها کمک خواهد کرد،پس بدن شما میتواند مواد غذایی بیشتری را جذب کرده و مقدار کمتری از آن دفع می شود.

نوشیدن آبمیوه به شما اجازه میدهد که مقدار بهینه تری از سبزیجات را مصرف کنید

اگر شما ازآن دسته افرادی هستید که مصرف کربوهیدرات بالایی دارید،باید روزانه به ازای هر ۵۰ پوند از وزن بدنتان یک پوند سبزیجات خام میل کنید.افرادی ممکن است خوردن مقدار زیادی سبزیجات را دشوار بدانند اما این مسئله می تواند به سادگی با لیوانی از آب سبزیجات حل شود.

می توانید مقدار بیشتری از سبزیجات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

بسیاری از مردم یک نوع سالاد سبزیجات را هر روز میل می کنند.این موضوع عمده ی چرخش منظم غذا را نقض می کند و احتمال آلرژی پیدا کردن شما به نوعی غذای خاص را افزایش می دهد اما با نوشیدن آبمیوه،شما می توانید انواع متنوع تری از سبزیجات را بنوشید که ممکن است از خوردن تمام آنها لذت نبرید.

همچنین بخوانید :  رژیم اتکینز ، مفید یا مضر؟

اگر شما به تازگی شروع به نوشیدن سبزیجات کرده اید، بهتر است یک دستگاه ارزان و ساده برای این کار تهیه کنید

دستگاه مورد علاقه من،آبمیوه گیری های تک موتوره هستند که نسبتاً سریعتر و ارزانتر هستند و تمیز کردن آنها راحت تر از آبمیوه گیری های گرانتر مانند دو موتوره ها و یا حتی آبمیوه گیری نورواک است.

بسیاری از مردم ابتدا فکر می کنند که نوشیدن آبمیوه واقعاً کار سختی خواهد بود،اما اکثراً از این که بفهمند این کار بسیار آسانتر از چیزی است که آنها فکر می کردند،شگفت زده می شوند.

آب میوه و سبزیجات یک وعده غذایی کامل نیستند

ذکر این مطلب مهم است که آب سبزیجات دارای پروتئین بسیار کم و عملاً هیچ چربی ندارد،پس به نوبه ی خود،آب سبزیجات حقیقتاً غذای کاملی نیست و باید همراه با وعده های غذایی معمول شما صرف شود،نه به جای آنها.

جایگزین کردن آبمیوه به عنوان غذای اصلی امری غیر عاقلانه است.به طور مطلوب،نوشیدن آبمیوه می تواند همراه غذای اصلی و یا به عنوان میان وعده مصرف شود.


 ترجمه توسط تیم ترجمه ی گیاه یاب

منبع: mercola.com

فواید آب میوه طبیعی و سبزیجات
به این مطلب امتیاز بدید!
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید