غذاهای سم زدا برای مبارزه با سرطان

0
83

وقتی در معرض آلودگی‌های محیطی قرار می‌گیریم و یا مواد غذایی فرآوری شده و مضر مصرف می‌کنیم، مواد سمی و سرطان‌زای آنها وارد بدنمان می‌شوند و در برخی موارد در بدن باقی می‌مانند. با گذشت زمان حجم این مواد سمی افزایش پیدا کرده و خطر بروز بیماری های خطرناک مانند سرطان را بالا می برد. از این جهت سم‌زدایی بهترین کاری است که می‌توان برای جلوگیری از این مشکلات انجام داد. در این نوشتار به بررسی بهترین غذاهای سم زدا می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

غذاهای سم زدا

غذاهای سم زدا برای مبارزه با سرطان

مطالعات جدید نشان داده اند که ترکیبی به نام سولفورفان که در سبزیجات چلیپایی یافت می شود، می تواند ژن سم زدایی بدن انسان را فعال کند و به بدن در خلاص شدن از سمومی که به شکل گیری سرطان منجر می شوند، کمک کند.

برخی ترکیبات گیاهی نشان داده اند که توانایی پیشگیری از سرطان را دارند و سولفورفان یکی از آنها محسوب می شود. مطالعات صورت گرفته نشان داده اند که سولفورفان توانایی از بین بردن سلول های سرطانی به صورت انتخابی را دارد و توانایی آن در تغییر ژن ها به نحوی که سم زدایی را بهبود می بخشد بر مزایای آن افزوده است.

ترکیب این دو توانایی، سولفورفان را به یک مبارز برتر در برابر سرطان تبدیل می کند. مطالعه آثار ضد سرطانی سولفورفان روی سلول های انسان، انسان و موش ها توسط پژوهشگران دانشگاه پیتزبورگ، نتایج زیر را در بر داشته است:

– سولفورفان ژن های مسئول سم زدایی عوامل سرطان‌زا هم در سلول های سالم و هم در سلول های سرطانی گلو و دهان انسان را فعال می کند.

همچنین بخوانید :  گوشت گاو بهتر است یا گوشت گوسفند؟

– افراد سالم که عصاره حاوی سولفورفان را در دهان خود غرغره کرده بودند نیز به طور موثری این ژن های سم‌زدا را در سلول های دهان تحریک کرده بودند.

– موش های مستعد ابتلا به سرطان سر و گردن که سولفورفان دریافت کرده بودند، در مقایسه با موش هایی که به آنها سولفورفان داده نشده بود، تومورهای کمتری داشتند.

سولفورفان ترکیبی است که در سبزیجات چلیپایی مانند بروکلی، گل کلم، کلم، کلم کیل، بوک چوی، و جوانه بروکسل یافت می شود. در این میان، بروکلی و جوانه های بروکلی بهترین منبع برای سولفورفان هستند و از این رو، باید در صدر فهرست قرار بگیرند.

مکمل های سولفورفان نیز در بازار وجود دارند که پس از مشورت با پزشک خود می توانید از آنها استفاده کنید.

عصرایران
غذاهای سم زدا برای مبارزه با سرطان
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید